На Львівщині знайшли радянський пам’ятник (ФОТО)

0
1248
На Львівщині знайшли радянський пам’ятник
На Львівщині знайшли радянський пам’ятник

Михайло Лучечко, голова Стрийської районної ради, представник партії “Європейська Солідарність” розповів, що до нього неодноразово звертались жителі с. Новосілко-Опарська, що тепер в складі Миколаївська ОТГ, з проханням демонтувати в цьому селі радянський пам’ятник.

Про це повідомляє прес-служба “Європейської Солідарності” у Львові, пише “Кулемет”.

Там бовваніє напис: «Борцям за встановлення радянської влади, які загинули в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками від рук українських буржуазних націоналістів 1941-49 рр. Від односельчан Новосілка-Опарська, Мала Горожанка і Ричагів, 1967 рік».

«Направив звернення голові Миколаївської міської ради А. Щебелю. Важко повірити, що в наш час, на 30 році незалежності такі пам’ятники ще існують. Варто зазначити, що подібні написи є наругою над пам’яттю про учасників українського національно-визвольного руху середини ХХ ст. – членів ОУН та вояків УПА – які відкрито боролися за незалежну Україну. Цей пам’ятник є одним із символів радянського тоталітарного режиму, що є неприпустимим у незалежній Україні.

Керуючись Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», прошу А. Щебеля невідкладно вжити заходів щодо демонтажу вказаного пам’ятника”, – зауважив голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко.

Leave a Reply