На Львівщині знайшли понад 170 об’єктів, які символізують тоталітарний окупаційний режим

0
603
На Львівщині знайшли понад 170 об’єктів, які символізують тоталітарний окупаційний режим

Львівська обласна рада сьогодні, 20 вересня, ухвалила рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області.

Про це пише Кулемет.

Йдеться про рекомендації територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим; про перенесення місць поховань загиблих у воєнний і післявоєнний періоди 1939 – 1954 років із території населених пунктів на кладовища та про перейменування вулиць, площ та інших об`єктів топоніміки, назви яких пов’язані з державою-агресором.

Як зазначив під час виступу на сесії голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції обласної ради Святослав Шеремета, потрібно демонтувати усі символи окупації та колонізації України.

«Ми хочемо прибрати маркери радянського окупаційного режиму – пам’ятники, меморіали, а поховання енкаведистів, датовані 1939-1954 роками, перенести на кладовища.

У цивілізованій державі на площах і вулицях не може бути поховань, це суперечить будь-яким принципам моралі, християнським принципам, санітарним нормам тощо. Тому, сподіваюся, рішення обласної ради стимулюватиме профільне міністерство дати дозвіл на переміщення цих пам’яток і зняття їх з обліку. На території Львівщини таких об’єктів – понад 170.

Крім того, варто перейменувати вулиці, парки, сквери, назви яких мають відношення до країни-агресора, і таким чином завершити процес деколонізації», – пояснив Святослав Шеремета.

Leave a Reply