На Львівщині зареєстровано 421 земельні угоди

0
191
На Львівщині зареєстровано 421 земельні угоди

На території Львівської області, з моменту скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня поточного року, станом на 9 вересня, продано 421 ділянки, площею 315,1 га, – зазначають в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Про це пише Кулемет.

Загальна площа сільськогосподарської землі на Львівщині оцінюється на рівні 1240,0 тис га.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, на території України укладено 14232 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4932 нотаріуси. Всього заяв – 5541, із них погоджено 4900, в черзі на розгляд – 0, відмову отримали 641. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

«Як ми і прогнозували, пропозиція земельних ділянок після скасування мораторію не буде масовою, адже люди розуміють, що не варто поспішати із продажами земель на етапі формування ринкової ціни на них. Крім того, законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Це захистило ринок від падіння ціни після відкриття ринку», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.


Leave a Reply