На Львівщині зареєстровано 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб

0
204

У Львівській обласній раді відбувся семінар на тему: «Співпраця з органами місцевого самоврядування у сфері міграції, шляхи подолання проблемних питань, зумовлених викликами воєнного часу».

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

До організації зустрічі працівників Центрів надання адміністративних послуг у громадах з фахівцями Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області долучилася Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини».

«На семінар прибули представники 18 громад Львівщини. Впродовж дня вони отримають від фахівців міграційної служби нові знання щодо роботи із внутрішньо переміщеними особами, які проживають на Львівщині. Зокрема це оформлення документів, ідентифікація та реєстрація осіб. Захід спрямований на те, щоб підвищувати якість надання послуг у громадах та налагодити ефективну взаємодію між органами самоврядування, державними установами та міжнародними організаціями. Також представники міжнародної організації з міграції (МОМ), яка є частиною системи ООН, інформують учасників семінару про можливості залучення міжнародної допомоги для вразливих категорій громадян», – розповів виконавчий директор Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Данило Сороковий.

У порядку денному зустрічі питання, які найчастіше виникають у громадах Львівщини при розміщенні та реєстрації громадян, які рятуючись від війни змінили місце проживання.

Начальник Головного управління ДМС у Львівській області Юрій Татомир наголосив, на важливості повноцінної комунікації з територіальними громадами, оскільки до нормативних документів щоразу вносяться зміни, це стосується оформлення паспортів та ID-карток, транслітерації, реєстрації місця проживання громадян. Важливою також є робота з громадянами України, які зараз перебувають за кордоном без документів. За офіційними даними на Львівщині зареєстровано 240 тисяч внутрішньо переміщених осіб, але фактично їх більше.

«Для нас не важливо, з якого населеного пункту приїхала людина, ми приймаємо громадян у всіх підрозділах міграційної служби, не залежно від місця прописки. Це зроблено для зручності обслуговування людей. Наші фахівці роз’яснюють інформацію працівникам ЦНАПів, таким чином ми працюємо на випередження помилок в оформленні документів та прагнемо усунути організаційні й технічні недоліки. Надалі плануємо запровадити постійні зустрічі та консультування фахівців центрів надання послуг, щоб їхня і наша робота була ефективною», – пояснив Юрій Татомир.

Представники Львівського офісу Міжнародної організації з міграції поділилися з учасниками семінару досвідом, як визначати найбільш вразливі категорії внутрішньо переміщених осіб та правильно комунікувати з ними. Люди які втратили документи, або постраждали від насильства, можуть отримувати грошову допомогу від міжнародної організації. Також передбачено фінансову підтримку на відкриття бізнесу, на лікування та інші можливості для внутрішньо переміщених осіб.

«Для звернень громадян до МОМ функціонує гаряча лінія, проте ми розраховуємо також на взаємодію з працівниками центрів надання адміністративних послуг у громадах, адже до них безпосередньо на місцях звертаються люди. Обмінюючись даними ми зможемо отримувати більше актуальної інформації від громад і краще розуміти потреби внутрішньо переміщених осіб», – зазначив Голова Львівського офісу Міжнародної організації з міграції Дмитро Софій.

Залишити відповідь