На Львівщині заклали транскордонний ліс

0
969
На Львівщині заклали транскордонний ліс
На Львівщині заклали транскордонний ліс

На Турківщині відбувся другий день Європейських Днів Добросусідства «Кордон Боберка». Участь у транскордонному заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Про це інформує прес-служба обласної ради.

Розпочався ранок закладенням транскордонного лісу. Українські та польські друзі разом висадили саджанці дерев різних порід.

Опісля відбувся футбольний матч добросусідства між командами з України і Польщі.

Далі учасники Європейських Днів Добросусідства помолилися разом із ієрархами та духовенством Республіки Польщі та України.

А головною подією цього дня стало урочисте відкриття Європейських Днів Добросусідства. Після якого розпочалася концертна програма за участі українських та польських гуртів (Фіглярі, Анця, Капела Древутня, Рокаш), яка закінчилася карпатською дискотекою.

Додамо, що впродовж дня тут тривав транскордонний ярмарок ремесел і бойківської кухні, відбувалися покази рятувальників, тематичні виставки техніки прикордонників та інше.

А головне – кожен мав можливість поставити свій підпис за відкриття пункту пропуску у Боберці.

Нагадаємо, у перший день проведення Європейських Днів Добросусідства відбувався Транскордонний самоврядний форум.

«Сподіваємося, що такими заходами, які будемо старатися зробити системними і з українського, і польського боку, ми зможемо привернути увагу держави до прокладення дороги Бориня – Боберка і до будівництва пункту пропуску Боберка – Смольник.

Розраховуємо з одного боку на окрему Програму розвитку Карпат, а з іншого – на появу спеціалізованої державної програми з розвитку прикордонної інфраструктури. Звичайно, що й Львівська обласна рада долучиться до цього процесу.

Дякую всім, хто організував Європейські Дні Добросусідства! Коли ми разом спілкуємося, домовляємося про спільні дії і ставимо підписи під петицією за появу нового пункту пропуску, ми стаємо сильнішими. Треба ставити високі цілі і пробувати їх досягати!», – підсумував Олександр Ганущин.

Довідково:

Європейські Дні Добросусідства, які відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району, покликані нівелювати бар’єри та змінювати спосіб життя людей з обох боків українсько-польського кордону, а також має закликати політиків, засоби масової інформації до дискусії на тему добросусідських стосунків у прикордонному регіоні та розбудови доступності, у тому числі нових пунктів пропуску.

Дводенний захід організований Турківською районнною радою і відбувається за підтримки Львівської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

Залишити відповідь