На Львівщині виборець намагався винести бюлетень

0
476

Інцидент трапився у місті Дрогобич. Виборець хотів винести бюлетень із приміщення дільничної виборчої комісії №461729. Однак його затримала поліція і склала протокол. Про це інформує ОПОРА Львівщина.

Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України  виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Варто зауважити, що згідно з статті 212-23 КУпАП – пошкодження, приховування, знищення виборцем, учасником референдуму свого виборчого бюлетеня або бюлетеня для голосування на референдумі, або винесення його за межі приміщення для голосування – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Leave a Reply