На Львівщині встановили рекорд України: за місяць завезли найбільшу кількість генераторів

0
54
Фото Любомир Мельничук

Сьогодні, 27 січня, у Львові офіційно зафіксували рекорд України. Йдеться про найбільшу кількість генераторів, які вдалося закупити та доправити в Україну за місяць.

Місяць тому у Львівській ОВА, представники фондів “Razom for Ukraine” та “Nova Ukraine” дали старт початку рекорду. Буквально за тридцять днів командам вдалось зібрати не 1001 генератор, як було вказано у заявці, а майже 1300.

“Благодійні фонди “Razom for Ukraine” та “Nova Ukraine” ініціювали чудовий проєкт, який згодом став рекордом. Це неоціненний внесок в підтримку енергетичної системи цілої країни. Йдеться не лише про світло, адже завдяки такому джерелу енергії в обласних лікарнях зможуть надавати кваліфіковану допомогу людям попри будь-які спроби ворога позбавити нас такої можливості. Разом з тим, генератор даруватиме тепло нашим захисникам на фронті, дасть змогу залишатись на зв’язку з найріднішими. З боку обласної адміністрації ми підтримуємо такі ініціативи, робимо усе можливе, аби жодні бюрократичні моменти не перешкоджати їхній реалізації. Також ми працюємо над тим, аби усі об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області, а також заклади, які перебувають на балансі громад, забезпечити генераторами”, – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Після початку блекаутів команди цих благодійних фондів розпочали у США масштабний збір коштів саме на генератори. Американські громадяни та компанії перейнялися ситуацією в Україні та задонатили кошти для завезення в Україну пристроїв.

За словами регіональної координаторки фонду “Nova Ukraine” Ірини Бережницької, генератори розподілять по всій Україні, туди, де є найбільша потреба. Частину отримають військові підрозділи у прифронтових зонах, частину розподілять у медичні заклади України, решту – в прихистки та пункти обігріву. До слова, завдяки цьому фонду вже відкрили близько 50 таких пунктів по всій Україні.

“В умовах, коли росія постійно намагається зробити в Україні блекаут, наявність автономних джерел виробництва електроенергії вкрай необхідна, особливо в зимовий період. Запланований рекорд ми перевиконали. Станом на зараз до України передали 1263 генератори, однак потреба в них досі залишається, перш за все – на фронті. Також ми отримали багато запитів, зокрема від Командування Медичних Сил України, тому частину генераторів передамо на медзаклади. Загальна вартість генераторів становить понад 1 мільйон доларів”, – розповіла віцепрезидентка фонду “Razom for Ukraine” Люба Шипович.

Усі генератори різні: дизельні, інвенторні, закритого та відкритого типу. Вони мають різну потужність, адже матимуть різне призначення. Найпотужніші передали у медичні заклади країни.

Рекорд встановили за підтримки Львівської ОВА та Міжнародного штабу допомоги українцям.

“Заявок на фіксацію рекорду саме на велику кількість ввезення генераторів в Україну було кілька, однак дотримались усіх вимог та досягли бажаного результату лише команди благодійних фондів “Nova Ukraine” та “Razom for Ukraine”. Сьогодні ми офіційно оголошуємо, що рекорд встановлено!”, – підкреслила генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк.

Генератори замовляли у багатьох європейських країнах, а найбільшу кількість передали з Литви.

Leave a Reply