На Львівщині відкрили ще один польовий шпиталь для внутрішньо переміщених осіб

0
342

Сьогодні, 22 березня, на Львівщині, поблизу кордону, відкрили ізраїльський польовий шпиталь «Блискуча зірка». Медустанова надаватиме допомогу переселенцям і мешканцям навколишніх громад. Госпіталь зможе приймати до кілька сотень пацієнтів щодня.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

Проєкт реалізували спільно Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю та Міністерство закордонних справ України за сприяння Фонду Шустермана, який опікується національним та соціальним проектами в Ізраїлі та JDC.

«Ізраїльські лікарі-волонтери прибули на Львівщину з однією місією – допомогти народу України. Вони тут будуть працювати мінімум місяць. Зведення польового госпіталю – один з етапів допомоги українцям, який підтверджує солідарність народів Ізраїлю та України.

Два тижні тому Ізраїль надіслав до Львова більше сотні тонн гуманітарної допомоги та медичних препаратів», – поінформував речник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Ліор Хайят.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак зауважила, що в Україні окупанти вже зруйнували приблизно 150 лікарень, бомблять пологові будинки і через це щодня гинуть діти і медики…

«Ізраїльський мобільний шпиталь – це чудова ініціатива, яка посилить можливості галузі охорони здоров’я України. Дякуємо народу Ізраїлю за допомогу і за солідарність медиків двох держав», – підкреслила Ірина Микичак.

Працюватиме медзаклад у спеціально облаштованих наметах. Тут ізраїльські лікарі проводитимуть первинний огляд, а також діятиме окремий ковідний ізолятор. Для стаціонарного перебування хворих у шпиталі обладнали різні палати: чоловічі, жіночі та дитячі.

Якщо людина потребуватиме хірургічного втручання, спеціалісти з Ізраїлю зможуть оперувати у приміщеннях лікарні громади. Щоб вирішити питання комунікації, на реєстрації працюватиме медик з місцевої лікарні, а ізраїльським колегам постійно допомагатиме черговий лікар.

Крім надання медичної допомоги, ізраїльські медики планують проводити навчання для українських лікарів, а також розглядають можливість онлайн-консультацій з ізраїльськими спеціалістами різних профілів.

«Наша головна мета – довести українцям, що вони не самотні в умовах війни, що Ізраїль з Україною. Ми привезли медичних експертів, щоб надати допомогу всім, хто її потребує. Ми налаштовані працювати навіть у найскладніших ситуаціях. Медицина – не знає кордонів», – підсумував директор госпіталю «Блискуча зірка» Гар Евен Йоель.

Нагадаємо, раніше у Львові розпочав роботу польовий шпиталь, який організувала американська спільнота «Сумка Самарянина».

#гуманітарна_допомога

Leave a Reply