На Львівщині відкрили майже 50 кримінальних проваджень щодо розкрадання гуманітарної допомоги

0
251
Львівська облрада зібралась на друге пленарне засідання, фото прес-служба облради

Станом на сьогодні на Львівщині відкрили 46 кримінальних проваджень щодо розкрадання гуманітарної допомоги.

Про це сьогодні, 20 вересня, під час сесії Львівської обласної ради повідомив депутат від фракції Батьківщина, голова постійної комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань облради Назарій Сумало, пише Кулемет з посиланням на Варіанти.

Станом на сьогодні, починаючи з початку повномасштабної агресії РФ проти України, за інформацією ГУ Нацполіції у Львівській області відкрито 46 кримінальних проваджень щодо розкрадання гуманітарної допомоги.

“З моменту дії особливого періоду правоохоронними органами області розпочато 46 кримінальних проваджень, пов’язаних з неправомірними розпоряджаннями товарами, предметами гуманатірної допомоги. З них: 42 – органами Нацполіції, за матеріалами СБУ – 19, за матеріалами Західного регіонального управління Держприкордонслужби – 5, за матеріалами оперативних підрозділів поліції – 4, за матеріалами стратегічних розслідувань у Львівській області – 4, за заявами фізичних та юридичних осіб – 7, за повідомленнями в ЗМІ – 3, також 4 провадження розслідуються територіальним органом ДБР” – зачитав Сумало звіт Нацполіції Львівщини.

До суду за цей час скерували три обвинувачувальних акти щодо 4 осіб, а з підозрою на даний час у 7 кримінальних провадженнях перебувають 10 осіб.

Зазначимо, 13 вересня у Львівській ОВА заявили, що в області створять робочу групу, яка дослідить ситуацію з обшуками та арештами волонтерів на Львівщині.

Нагадаємо, наприкінці серпня Олеся Дзиндру звинуватили у продажі авто, що ввозились на територію України як гуманітарна допомога для ЗСУ. За його словами, влада розпочала тотальне переслідування волонтерів середньої та низової ланки.

Крім цього, 8 вересня правоохоронці влаштували обшук в помешканні львівського волонтера, депутата Бродівської міської ради від Української Галицької Партії Назарія Островського у Бродах. Островський входить до волонтерської групи спільно зі Святославом Літинським, яка привезла для потреб ЗСУ понад 300 автівок. Того ж дня до громадського активіста й волонтера Святослава Літинського з обшуком прийшли правоохоронці з Києва.

Також Львівська облрада вирішила заслухати інформацію правоохоронців про обшуки та арешти волонтерів на Львівщині на сесії, яка відбудеться 20 вересня.

Залишити відповідь