На Львівщині у 24 школах відсутні туалети

0
507
фото Anna Gerych

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій депутати доручили департаментові освіти й науки Львівської обласної державної адміністрації чітко визначити потребу у фінансових ресурсах на облаштування санвузлів у закладах середньої освіти в області.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Львівської облради.

За даними департаменту, у 24 школах Львівщини комфортні санвузли взагалі відсутні.

«Частина з цих шкіл є малокомплектними, громади не вкладають кошти в ремонти безперспективних споруд, а частина приміщень шкіл досі на стадії добудови та ремонту. На думку членів депутатської комісії, обласна рада має долучитися фінансово до розв’язання питань комфорту наших дітей. Тому ми поставили завдання чітко вирахувати кількість шкіл, які потребують коштів та передбачити необхідні суми в обласних програмах на наступний рік», – пояснила голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Іванна Герус.

Члени комісії також розглянули депутатське звернення заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода, в якому йдеться про відсутність комфортних умов зокрема у санвузлі Стебниківського ліцею №7. Як зазначив Юрій Холод, міська рада Дрогобича сформувала кошторис на виконання ремонтних робіт, передбачила 200 тис. грн на співфінансування та подала пропозицію на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив. Однак цей проєкт не став переможцем.

«Такий стан речей з санвузлами є кричущим у XXI столітті та свідчить про зневагу до людської гідності. Ситуація провокує проблеми зі здоров’ям дітей, а також може стати причиною булінгу», – зазначив депутат. У своєму зверненні він наголосив на важливості контролю за процесом видачі дозволів на початок навчального року і дотриманні усіх норм у закладах дошкільної й середньої освіти.

фото Anna Gerych
фото Anna Gerych

Юрій Холод також вважає за необхідне передбачити у заходах обласних програм співфінансування ремонтів шкільних санвузлів, відповідно до економічно обгрунтованих показників наданих кожною громадою.

Залишити відповідь