На Львівщині таємно обговорили новий план об’єднання ОТГ

0
2406

Сьогодні з трьох незалежних джерел надійшла інформація про те, що в обласній раді/Львівській ОДА будуть нарізати нові ОТГ. Інформація підтвердилася, проте частково. Це була не комісія, а засідання Асоціації місцевих рад Львівщини, куди входять усі без винятку районні ради.

Про це у Фейсбуці пише громадський активіст Віталій Горбатенко.

Прес-анонсу про засідання асоціації не було ні на сайті Львівської облради, ні на сайті Львівської ОДА.

А тепер поясню чому. Тому що основне питання на засіданні асоціації було обговорення проєкту нового перспективного плану об`єднання ОТГ.

За “доброю традицією”, яку започаткувала ще попередня влада, а теперішня продовжує, такі речі проводяться кулуарно, потай від громадськості, журналістів та представників територіальних громад.

Теперішнє керівництво обласної ради, яке демонструвало “стовідсоткову опозицію” до центрального уряду схоже, що уже дуже добре порозумілося.

Пригадуємо, як ще нещодавно в обласній раді знімали політичні ролики з дітьми, якими прикривалися для нібито благородної справи повернути “гроші громадам”.

Проте, коли мова зайшла про недолугий проєкт нового перспективного плану Львівщини, а саме про захист прав громад на місцеве самоврядування, то тут депутатська більшість на чолі з головою облради уже розводить руками – мовляв, не в змозі нічого зробити.

Як випливає із сьогоднішнього засідання асоціації, обласна рада не готова відстоювати своє право на погодження перспективних планів об`єднання ОТГ.

Голова облради, “представляючи” спільні інтереси територіальних громад області, пропонує головам районних рад їхати до Києва у штаб-квартиру Мінрегіону і там захищати свої права. А тут на Львівщині пропонується конструктивно нарізати ОТГ.

Прекрасно! Так ось чому видатки обласної ради у 2019 році були збільшені на 60 відсотків, ось чому начальники відділів в обласній раді отримують по 30-40 тисяч грн зарплати. Для того, щоби обласна влада “прогиналася” під теперішню монобільшість у Києві!?

Вважаю, що це не конструктивна позиція керівництва обласної ради. Такі речі треба відстоювати у Києві разом зі всіма громадами!!!

Ще одна інформація для роздумів. Зі слів першого заступника голови Львівської ОДА, виявляється, що певні обговорення щодо об`єднання ОТГ були проведені у Кам`янка-Бузькому районі. Такі обговорення керівництво Львівської ОДА буде проводити у всіх районах. Тому треба бути пильним, коли приїдуть до вашого району.

Приходьте, аби висловити позицію вашої громади, якщо знову ж таки ці слухання не будуть потаємними від громадськості і лише з розрахунку для обраних.


Leave a Reply