На Львівщині судитимуть колишніх службовців комунального підприємства

0
40

За процесуального керівництва прокурорів Стрийської окружної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох колишніх службовців (директора та головного інженера) одного з комунальних підприємств Ходорова. Їм інкримінують заволодіння чужим майном та службове підроблення (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України).

Про це пише Кулемет з посиланням на Львівську обласну прокуратуру.

Слідством встановлено, що обвинувачені реалізували злочинну схему заволодіння коштами з місцевого бюджету.

Для цього створили приватне підприємство, яке й безпосередньо очолив головний інженер комунального підприємства.

В подальшому, за сприяння директора комунального підприємства, між «підрядником» – приватним підприємством, яке попередньо створене  обвинуваченими, укладено ряд фіктивних договорів про виконання різного роду робіт із суб’єктами господарської діяльності, в тому числі й безпосередньо з комунальним підприємством. Мова йде про: – поточний ремонт каналізаційного колектора; – реконструкцію вуличної каналізації; – надання послуг автокрану; –  встановлення теплового лічильника; – поточний ремонт системи водопостачання навчальних закладів тощо.

Однак, жодних робіт безпосередньо суб’єктом господарювання здійснено не було. Натомість такі виконувались силами й засобами комунального підприємства за вказівкою керівника.

При цьому директор комунального підприємства погоджував надані  підрядником акти приймання виконаних робіт, в які останній вніс завідомо неправдиві відомості.

Внаслідок таких неправомірних дій фігурантів завдано майнових збитків на майже 400 тис. грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Стрийського районного управління Головного управління Національної поліції у Львівській області за матеріалами Управління СБ України у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишити відповідь