На Львівщині стартували Європейські Дні добросусідства

0
871
На Львівщині стартували Європейські Дні добросусідства
На Львівщині стартували Європейські Дні добросусідства

Сьогодні, 27 вересня, на Турківщині стартували Європейські Дні добросусідства «Кордон 351».  Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради.

Дводенний захід організований Турківською районною радою і відбувається за підтримки Львівської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

У перший день проведення Європейських Днів добросусідства розпочав свою роботу Транскордонний самоврядний форум.

Під час його офіційного відкриття голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин привітав усіх присутніх від імені депутатського корпусу обласної ради і наголосив, що нашим завданням у 21 столітті є робити все можливе для того, аби наші кордони ставали прозорішими, а ми відчували себе громадянами великої європейської родини. « Переконаний, разом нам усе вдасться», – зазначив він.

В свою чергу голова Турківської районної ради Володимир Лузюк зазначив «:Радий вітати Вас на Турківщині. Щоб говорити про наш край, потрібно тут побувати і його відчути. Думаю, впродовж цих двох днів ми продемонструємо особливості району, запланована цікава розважальна та концертна програма, майстер-класи, частування».

Варто зауважити, що Транскордонний самоврядний форум складається з трьох пленарних дискусій:
– Розбудова кордону як стратегічний пріоритет розвитку добросусідських українсько-польських відносин.
– Доступність Українських Карпат: проблеми та перспективи.
– Кращі практики використання потенціалу культурної та природної спадщини Карпат в українсько-польському транскордонному співробітництві.
А також передбачає презентацію можливостей розбудови українсько-польського кордону в с. Боберка.

Довідково:
Європейські Дні Добросусідства, які відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району, покликані нівелювати бар’єри та змінювати спосіб життя людей з обох боків українсько-польського кордону, а також має закликати політиків, засоби масової інформації до дискусії на тему добросусідських стосунків у прикордонному регіоні та розбудови доступності, у тому числі нових пунктів пропуску.
Також в межах заходів заплановано презентацію можливостей розбудови українсько-польського кордону у с. Боберка, футбольний матч добросусідства, закладення транскордонного лісу, концертну програму, транскордонний ярмарок ремесел, покази рятувальників, виставку техніки прикордонників та ін.

Залишити відповідь