На Львівщині стартувала масштабна агропромислова подія – АГРОПОРТ Захід Львів 2019

0
824
Гройсман приїхав до Львова. Фото прес-служба ЛОДА
Гройсман приїхав до Львова. Фото прес-служба ЛОДА

Сьогодні, 21 березня, у Міжнародному аеропорту “Львів” імені Данила Галицького, стартувала масштабна агропромислова подія АГРОПОРТ Захід Львів 2019. Це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі.

Мета Форуму – розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки, створення передумов виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин.

“Не менше чверті валового продукту має займати агропромисловий комплекс. Найближчими роками буде більше інвестицій в галузь АПК. Торік в агропромисловий комплекс  і переробку було вкладено капітальних  інвестицій на суму 90 млрд грн. Суттєво треба збільшувати кількість інвестицій, щоб ми могли виробляти більше, якісніше, швидше. Треба створювати кінцевий продукт споживання на якому буде написано “Зроблено в Україні”. Торік наш агропромисловий комплекс виробив 70 млн тон зернових. Це колосальний результат. Аграрії наші розуміють як працювати і куди рухатись, але ми навіть на третину не використовуємо наш потенціал. Держава однозначно підтримуватиме аграріїв, кошті підуть на створення нових виробничих потужностей, збільшення поголів’я. Ми починаємо таргетувати виробництво агропромислової продукції, і ми почали рух на підтримку українського фермерства, 1 млрд грн уже виділено на підтримку. Підтримка агропромислового комплексу з боку держави посилюватиметься. Малий і середній бізнес має відігравати ключову роль. Проведення таких форумів мають важливе значення”, – наголосив під час відкриття форуму прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Цьогоріч в межах Форуму відбудеться обговорення національного курсу по впровадженню Цілей сталого розвитку: розвитку сільського господарства та забезпечення збалансованого харчування всіх верств населення, сталого розвитку довкілля, якісної освіти, безпечності харчових продуктів.

Заходи першого дня Форуму включатимуть офіційне відкриття заходу, стратегічну сесію з питань сталого розвитку регіону, панельні дискусії щодо побудови сталих екосистем в українському агропромисловому комплексі, земельних правовідносин, технології органічного виробництва, проблем якості питної води, альтернативної енергетики в АПК тощо.

Учасники заходу: представники  центральних та місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, українські та іноземні виробники матеріально-технічних ресурсів, науковці.

Упродовж 2 днів очікується до 4 тисячі відвідувачів. Форум триватиме 21-22 березня.

Форум відбувається за підтримки Всесвітньої продовольчої та сільськогосподарської організації ФАО ООН.

Організатор заходу ТзОВ Aviabrand LLC за підтримки Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, АГРОПОРТ – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільськогосподарських виробників України і Східної Європи, що проходить на майданчиках Міжнародних аеропортів.

Вперше захід  відбувся у 2014 в м. Харкові. З початку заснування захід проходить за підтримки та участі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і входить в календар ООН.

У 2016 року в межах  формату «Захід-Схід» проведено перший Форум “AGROPORT WEST LVIV”. На Львівщині захід відбувається вчетверте.


Leave a Reply