На Львівщині сталося 110 ДТП за участю велосипедистів

0
188

На Львівщині сталося 110 ДТП за участю велосипедистів

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу патрульної поліції Львівської області.

Ще трохи тепла дає змогу велосипедистам не їздити в громадському транспорті, не стояти в тягнучках на власних автомобілях, а насолоджуватися їздою на двоколісних.
Але останні кілька днів виявилися насиченими на ДТП за їх участю.

Від початку року на території Львівської області зареєстрували 110 ДТП за участю велосипедистів. З них — 85 з потерпілими, в яких травмувалося 84 особи і 6 людей загинуло.

Сьогодні вже сталося дві таких ДТП: у важкому стані велосипедиста шпиталізували з вулиці Ярославенка у Львові, і ще одна ДТП сталася на автодорозі Львів — Рава-Руська, де, на жаль, загинула велосипедистка.

Аби сезон завершився вдало, нагадуємо водіям автомобілів і велосипедів елементарні правила, дотримання яких, точно покращить ситуацію‼️
Велосипедистам

✅ Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.

✅ Велосипед повинен мати справні гальма, звуковий сигнал, бути обладнаним світловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.

✅ Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає — по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю), не заважаючи пішоходам. Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об’їзду перешкод (припаркованих автомобілів, ям тощо).

✅ Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти мають поступитися дорогою іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

✅ Під час руху проїзною частиною, перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом велосипедисти зобов’язані подавати попереджувальні сигнали:

• поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука;
• поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука;
• зупинка: піднята догори будь-яка рука.

Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру.

✅ Велосипедистам не можна переїжджати дорогу на пішохідному переході, так само як і розвертатися. У цьому випадку потрібно злізти з велосипеда й перейти дорогу як пішохід.

✅ Дотримуйтесь вимог дорожніх знаків та світлофорів.

Водіям автомобілів наголошуємо👇

🟢 Про безпечну бокову відстань;
🟢 Під час здійснення маневрів, переконайтеся у їх безпечності;
🟢 Частіше дивіться у дзеркала, якими облаштований автомобіль не для краси.

“Дотримуйтесь правил дорожнього руху та керуйте відповідально!”, – йдеться у повідомленні.

Leave a Reply