На Львівщині “школярики” отримали багаті громади, а школи закрили в бідних

0
496
Олег Паска

Департамент освіти обіцяє закупити в наступному році не менш ніж 30 шкільних автобусів.

На рахунках департаменту освіти Львівської обласної адміністрації є 55 млн грн, які планують скерувати на придбання шкільних автобусів. Зокрема, майже 11 мільйонів – це кошти, зекономленні на закупівлі ноутбуків для вчителів.

Про це під час обговорення змін до Програми розвитку освіти Львівської області на сесії Львівської обласної ради заявив директор департаменту освіти та науки ЛОДА Олег Паска, передає “Еспресо.Захід”.

“За ці кошти ми проведемо тендер на закупівлю “школяриків”. Враховуючи, що буде ще співфінансування, то можемо розраховувати на понад понад 30 автобусів” , – повідомив Олег Паска.

Утім потреба у шкільних автобусах значно більша, адже через закриття малих шкіл на один опорний заклад часом потрібно декілька “школяриків”. Наразі, оскільки один автобус змушений долати велику відстань, деякі діти їдуть до школи понад півтори години.

Утім, проблем не лише у кількості школяриків, але й у їх непрозорому розподілі.

“Головне питання – розглянути, за яким принципом розподіляли “школярики” в минулому році. Для мене він не зрозумілий. Якщо побіжно проаналізувати, то багаті громади чи громади з великим коефіцієнтом спроможності отримали “школярики”, і не один. А бідні не отримали жодного, – заявив депутат облради Святослав Шеремета. – Сподіваюся, що наступного року розподіл “школяриків” проходитиме відкрито, публічно й аргументовано”.

Депутат навів у приклад Козівську громаду. Ця карпатська громада – одна з найбідніших на Львівщині. Торік через брак коштів вони змушені були закрити п’ять шкіл. Однак “школярика” так і не отримали. Відтак діти з тих гірських сіл, де закрили школи, не мають змоги добратися до опорної школи.

Залишити відповідь