На Львівщині повністю обвалився міст, який п’ятнадцять років був не добудованим (ФОТО)

2
233
На Львівщині повністю обвалився міст, який п'ятнадцять років був не добудованим

Вночі на 14 липня між селами Монастирець та Поляна, що у Комарнівській територіальній громаді, повністю обвалився дерев’яний міст. Ним мешканці продовжували переходити з одного села в інше, попри заборону. Тепер потрібно обходити близько 4 кілометрів, розповів директор місцевої початкової школи у Монастирці Любомир Байцар.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Фото обваленого моста опублікувала у Facebook Марія Крупач.

За словами директора місцевої початкової школи Любомира Байцара, обвал трапився о 23 годині 13 липня.

“Там один рибак сидів, то чув обвал. Той міст вже був обвалений давно, але люди ще зробили перехід по перекладинах і вони були не надійні. Новий міст будують, але там лише підготовчі роботи, укріплюють дамбу, ще балок не кинули”, — говорить директор початкової школи у Монастирці Любомир Байцар.

У Монастирці є школа, пошта, бібліотека, дві церкви та медичний пункт. Тепер, щоб туди потрапити, потрібно обходити 4 кілометрів, розповів директор місцевої початкової школи у Монастирці Любомир Байцар.

“Більшість людей — пенсіонери, їм той шлях нелегко долати. Голова звертався до перевізників, та вони не хочуть, бо кажуть, що не вигідно. Доярки з Монастирця, а ферма — на Поляні. Сторож в Монастирці, а ферма — на Поляні. Тепер мусять йти по колу, приблизно 6-7 кілометрів”, — каже Любомир Байцар.

Суспільне намагається отримати коментар місцевої влади.

Що відомо про ситуацію з мостом між населеними пунктами Монастирець та Поляна
Міст через річку Дністер, що має сполучати села Поляна та Монастирець, розпочали будувати після повені у 2008 році.

Тоді негода пошкодила дерев’яний міст, яким користувалися жителі цих сіл. Та нову переправу тоді не добудували. І люди продовжили користуватися аварійним.

2 жовтня 2022 року між селами Монастирець та Поляна обвалилася частина дерев’яного моста. Після цього комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про демонтаж споруди. Об’їзд моста — це додаткові 12 кілометрів.

У липні 2023 року між селами почали зводити нову бетонну переправу.