На Львівщині покращать громадські пасовища за понад 3 млн грн

0
588

Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки доповнили новим заходом  «Поліпшення громадських пасовищ».

Про це інформує Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

Основним завданням є підвищення продуктивності природних сільськогосподарських угідь за рахунок їх корінного або поверхневого поліпшення та організації випасання.

Планова сума фінансової підтримки  на поліпшення пасовищ – 3,328 млн.грн.

У Львівській області налічується 1240,0 тис. га сільськогосподарських угідь, в тому числі 251,0 тис. га природних пасовищ. Значна частка молочної продукції в області виробляється господарствами населення, чисельність таких господарств  щороку зменшується.

Одним із шляхів вирішення проблеми є розвиток фермерських господарств, в тому числі сімейного типу, на основі господарств населення. Досягнення поставленої мети можливе при формуванні в сільського населення економічного інтересу працювати у молочному бізнесі та створення їм можливості залучення необхідного обсягу матеріально-технічних та фінансових ресурсів.

«Фінансова підтримка заходів з поліпшення громадських пасовищ здійснюватиметься за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду обласного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в межах передбачених асигнувань у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування. Умовою для одержання фінансування є рішення виконавчого комітету про створення громадських пасовищ з метою  задоволення потреб громади, наявність проекту землеустрою земельної ділянки комунальної форми власності та її реєстрація, а також проектно-кошторисна документація, яка визначає перелік та загальну вартіть  робіт з поліпшення пасовищ», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку обледержадміністрації Тетяна Гетьман.


Leave a Reply