На Львівщині організували мистецький пленер, аби привернути увагу до стану храму (ВІДЕО)

0
906

У селі Годовиця поблизу Львова стартував пленер за участі 19 українських художників. Митці створять полотна, які будуть експонувати у виставкових залах в Україні та за кордоном. Так хочуть привернути увагу до пам’ятки архітектури, яка потребує консервації і реставрації – храму Всіх Святих у селі Годовиця.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Однією із художниць, яка бере участь у пленері, є Олена Жеребецька.

“Я ще не можу сказати, яке все буде в процесі. Я знаю, що це буде якась абстрактна і настроєва річ. Насправді, коли ти приходиш сюди, то спершу відчуваєш жаль. Це просто геніальний витвір архітектури, який так знищений”, — каже художниця Олена Жеребецька.

Пленер “Натхненні Пінзелем в Годовиці” організували у межах проєкту “Під Зорею Пінзеля”. Він триватиме два дні. Під час пленеру не тільки малюватимуть картини, але й відбудуться майстер-класи, лекція про костел Всіх Святих, а також концерти годовицького ансамблю “Вишиванка” та скрипкового ансамблю “SemprePrimo”. Далі створять виставку, яка гастролюватиме країною.

“У цьому проєкті об’єднані всі види мистецтва. На сьогодні ми мали честь запросити найвидатніших художників України для того. Щоб завдяки їхнім іменам і їхнім творінням, які вони тут намалюють для Годовиці, ми могли ще раз достукатись до влади. До тих, хто має вплив на те, щоб цей костел був відреставрований, законсервований і безпечний, щоби він був захищений”, — каже засновниця проєкту “Під зорею Пінзеля” Івона Лобан.

Костел є пам’яткою архітектури XVIII століття. Збудований у стилі бароко.

Його архітектором є Берднард Меретин. Він же збудував церкву Юра у Львові. Скульптури для храму виготовив Йоан Георгій Пінзель.

Вони зараз експонуються у музеї Пінзеля. Церква зараз без даху.

“У храмі збереглися настінні розписи Александра Ролинського. Зокрема, є ікона “Непорочного зачаття”, “Святої Анни”, “Святий Миколай”, “Ікона всіх святих”. Вони звичайно, понищені. Храм був взагалі, як на семи вітрах, відкритий. Ми просто громадою все, що могли прибрали”, — каже директорка народного дому у селі Годовиця Оксана Петрів.

Leave a Reply