На Львівщині обладнали понад 130 тисяч місць для українців, які залишають домівки через війну

0
431
Комісія з питань бюджету не підтримала проtкт бюджетного регламенту Львівської облради

Львівщина щодня приймає українців, які залишають свої домівки через бойові дії. Одні залишаються в області на тривалий час, інші, щоб перепочити зі складної дороги, треті, щоб вирушити далі на кордон. Про логістику роботи із переміщеними особами розповів керівник департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.

Переселенців, які прибувають, зустрічають на двох локаціях у Львові. Це – Головний залізничний вокзал та залізнична станція «Підзамче». Саме сюди приїжджають евакуаційні потяги Укрзалізниці.

«На цих локаціях люди можуть отримати першу медичну допомогу, їжу, одяг, консультацію психологів тощо. Надалі переміщені особи, або ж їдуть до місць проживання, які знайшли самостійно, або ж у заклади соціальної та адміністративної інфраструктури, які зараз активно переобладнують для потреби переселених осіб», – зазначив Степан Куйбіда.

Ті, хто не знайшов самостійно житла, можуть звернутись на Арену Львів. Тут організували центр для переселенців.

«Всі опції, які доступні на вокзалі та станції Підзамче, так само є можливими на Арені. І їжа, і психологічна підтримка, кімната матері та дитини, одяг тощо. І вже безпосередньо з Арени Львів централізовано силами управління транспорту українці, які вимушено покинули свої домівки, переїжджають до відповідно обладнаних місць, де люди можуть розміститись», – пояснив Степан Куйбіда.

Та додав: «Сьогодні є дуже хороша співпраця між органами державної влади, силовими структурами в тому числі в місцях базування переміщених осіб, органами місцевого самоврядування, які надають приміщення для поселення».

Загалом в області обладнали 135 тисяч місць для переселенців. Робота ведеться постійно.

«Це робота, яка відбувається постійно і ми залучаємо всю можливу соціальну і адміністративну інфраструктуру»,-  наголосив керівник департаменту економічної політики.

Окрім того, люди, які хочуть покинути країну, можуть спеціально організованими автобусами дістатись до пішого кордону, або ж потягом до найближчих міст Польщі.

На кордоні облаштовані відповідні пункти прихистку.

За інформацією митної та прикордонної служби вже понад 800 тисяч українців покинули митну територію нашої держави.

Залишити відповідь