На Львівщині незаконно продали землю із водним об’єктом

0
186

Рішенням суду задоволено позов керівника Львівської обласної прокуратури до Львівської обласної державної адміністрації та суб’єкта господарювання. В ньому прокуратура вимагала визнання недійсним розпорядження, договору купівлі-продажу земельної ділянки і застосування наслідків недійсності правочину.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу прокуратури Львівської області.

Встановлено, що у серпні 2019 року голова Львівської ОДА видав розпорядження про продаж елітному відпочинково-оздоровчому комплексу земельної ділянки. Вказана ділянка загальною площею понад 15 га знаходиться в одному із сіл Львівського району.

Однак на вказаній ділянці розташована водойма загальнодержавного значення – став площею 9,2 га. І відповідно до чинного законодавства відчуження такої земельної ділянки є недопустимим.

При цьому, в документації з продажу ділянки став з неї «таємними шляхом» зник, а на його місці з’явився спортивний майданчик для занять водними видами спорту.

Відтак, виявивши порушення закону, прокурори звернулись до суду з відповідним позовом. Суди першої та апеляційної інстанції порушень не побачили і відмовили в задоволенні позову.

Однак, Верховний Суд скасував вказані рішення і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

За результатами нового розгляду Господарським судом міста Києва повністю задоволено позовні вимоги прокурора.

Таким чином, внаслідок майже трирічного розгляду судами усіх інстанцій даної справи, органами прокуратури доведено незаконність відчуження на користь відповідача земельної ділянки.

Після набрання судовим рішенням законної сили органами прокуратури буде вжито заходів для його реального виконання.

Залишити відповідь