На Львівщині мають намір переміститись майже 80 українських підприємств

0
1602
Комісія з питань бюджету не підтримала проtкт бюджетного регламенту Львівської облради

Сьогодні чимало українських промислових підприємств перебувають на територіях, які постійно обстрілюються Російською Федерацією. Щоб зберегти промислову базу виробництв Львівщина сприяє підприємцям у їх релокації на територію області. Станом на сьогодні майже 80 підприємств заявили про таке бажання, більше трьох десятків вже перевозять власне устаткування.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОДА.

«За час війни Львівщина стала гуманітарним хабом між Європою та регіонами України, які найбільше страждають від воєнних дій. Також, сьогодні Львівщина готова стати хабом економічним. Ми провели відповідну комунікацію з Міністерством економіки, Федерацією роботодавців України та профільним комітетом Верховної ради.  Військові адміністрації, які сьогодні перебувають під обстрілами, поширюють інформацію на місцях в профільні асоціації чи інші осередки бізнесу та пропонують західні регіони, зокрема Львівщину, як майданчик для релокації виробництв: обладнання, знання і людей, які забезпечують технологічний процес»,-  зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

За останні дві доби відділ інвестиційної політики департаменту отримав 78 запитів на релокацію підприємств, від найменших до найбільших. Це підприємства з виробництва пластику, чаю, підприємства легкої промисловості.

На ці вісім десятків запитів відділ надав більше 270 пропозицій можливих локацій.

«Вже 31 підприємство озвучило ініціативу в частині повного переміщення виробничих потужностей. Тобто наші пропозиції їм підійшли і вже безпосередньо з власниками таких приміщень вони будують свої договірні зобов’язання. Є декілька категорій таких приміщень. Це, як державна власність, комунальна власність ОТГ, або ж приватна власність тих суб’єктів господарювання, які вже здійснювали діяльність на території області, але їхні виробничі потужності не були задіяні на всі 100%», – додав Степан Куйбіда.

Також, підприємцям, які хочуть перемістити свої виробництва, спершу пропонують розмістити свої потужності на складах, які охороняються і вже після цього відпрацьовувати можливі розміщення на території Львівської області або ж сусідніх областей.

Залишити відповідь