На Львівщині магазин побутової техніки відшкодує покупцеві збитки через несправність телевізора

1
213
На Львівщині магазин побутової техніки відшкодує покупцеві збитки, через несправність телевізора

У вівторок, 9 травня, у відкритому судовому засіданні розглянуто апеляційну скаргу ТзОВ «Комфі Трейд» на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 4 жовтня 2022 року у справі за позовом клієнта (покупця) про розірвання договору та повернення грошових коштів.

Про це пише Кулемет з посиланням на Львівський апеляційний суд.

Коротко про обставини справи

30 грудня 2021 року позивач придбав у магазині відповідача телевізор «Liberton» вартістю 8699 грн. Однак, після чотирьох тижнів користування, в межах гарантійного періоду, виявив у придбаному товарі дефект екрану. Зокрема, періодично, через 2-4 години, на ньому з`являлась чорна смуга, що не дозволяла комфортно користування телевізором.

У зв`язку з цим, позивач зателефонував на «гарячу лінію» відповідача та повідомив про дефект телевізора. Оператор запевнив, що впродовж 2 днів до помешкання позивача прийде майстер для усунення недоліку. На жаль, майстер не з’явився, тому позивач самостійно завіз телевізор у магазин для заміни чи ремонту. Там йому запропоновано самостійно відвести телевізор у сервісний центр для проведення експертизи. Водночас, відмовлено у наданні іншого телевізора для використання, на період експертизи та ремонту існуючого, як і в заміні виробу на іншу модель з доплатою позивача.

Після ремонту телевізора у сервісному центрі, а згодом оглядаючи його в магазині, виявлено новий дефект: роздвоєння екрану, биті пікселі і засвіти на екрані. Тобто виявлено істотні дефекти товару, які унеможливлювали його використання за призначенням.

Відтак, позивач подав письмову скаргу директору магазину, котрий належить відповідачу, в якій відмовився від товару та заявив про розірвання договору. Відповідач відхилив законні й обґрунтовані вимоги позивача, відтак останній звернувся з позовом до суду.

Рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 4 жовтня 2022 року позов задоволено частково, розірвано Договір купівлі-продажу телевізора «Liberton», укладений 30 грудня 2021 року між позивачем та ТзОВ «КОМФІ ТРЕЙД» та призначено стягнути на користь позивача матеріальні збитки у розмірі 8699 грн, 5480 грн неустойки та 1000 грн моральної шкоди.

В задоволенні решти вимог відмовлено, стягнуто в дохід держави з відповідача ТзОВ «КОМФІ ТРЕЙД» судовий збір в розмірі 1984,8 грн.

Розгляд у суді апеляційної інстанції

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, ТзОВ «Комфі Трейд» його оскаржило, але попросило розглядати апеляційну скаргу без їх участі. У судовому засіданні позивач не погодився зі зазначеними доводами апеляційної скарги та просив рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Всебічно дослідивши матеріали справи колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду постановила залишити апеляційну скаргу ТзОВ «Комфі Трейд» без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

1 коментар

Залишити відповідь