На Львівщині лютує грип, який виснажує сильним сухим кашлем

0
283

За крайні три тижні на Львівщині збільшується кількість хворих на грип. Хвороба починається раптово і виснажує сильним сухим кашлем.

Про ситуацію на Львівщині на ютуб-каналі “Говорить Великий Львів” розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороби МОЗ Наталія Іванченко, пише Четверта студія.

За словами медика, про те, що кількість хворих зростає почали повідомляти сімейні лікарні. Особливість, про яку повідомляють пацієнти: раптовий початок хвороби – підвищення температури, головний біль і біль у м’язах, надзвичайно сильний і виснажливий сухий кашель.

“Коли лікарі проводили швидкі тести на грип, вони показували позитивний результат на штам А. Такі тести – попередня діагностика. Від так почали брати у людей, які скаржилися на хворобу, мазки і досліджувати їх і на коронавірус, і на грип. Тож на даний момент, на Львівщині підтверджено 524 випадки грипу А і три випадки грипу В. Очевидно, що хворих значно більше, а наше дослідження – це своєрідне “сито”, щоб з’ясувати тенденцію”, – пояснила експертка.

Натоміть ковід поволі відступає.

Лікарка наголосила, що за клінічними ознаками дуже важко відрізнити чи людина захворіла на грип, чи на коронавірус.

Наразі на Львівщині від грипу провакцинувалися близько 2 тисяч людей.

Також Іванченко повідомила, що кількість нових виявлених випадків коронавірусу зменшується. За крайній тиждень – це 140 нових лабораторно підтверджених випадків.

Фахівчиня нагадала, що в області активно триває вакцинація проти Covid-19 та грипу.

«Бережіть себе і рідних. Одягайтесь, щоб забезпечити температуру комфорту. «Кашльовий етикет», гігієна рук, дистанція, маска, вакцинація – надійна зброя проти вірусів. І основне: Захворів – сиди вдома», – наголосила Наталія Тімко-Іванченко.

Нагадаємо, на початку листопада повідомили про початок сезонної епідемії грипу. Цього року в Україні передбачають циркулювання чотирьох штамів грипу: грип А Victoria H1N1, грип А Darwin H3N2, грип В Austria та грип В Phuket. Саме проти цих штамів створили вакцини.

Залишити відповідь