На Львівщині із освіти хочуть забрати 267 млн грн

0
506

У п‘ятницю увечері, напередодні Дня Святого Миколая, бюджетна комісія Львівської облради вирішила забрати 267 млн грн в обласної освіти у бюджеті на 2022. І перерозподілити ці гроші на інші, важливіші цілі.

Про це пише екс-голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, пише Кулемет з посиланням на Леополіс.

Ця колонка про те, чому цього робити не можна. Буде корисна усьому депутатському корпусу Львівської обласної ради (і всіх місцевих рад).

То чому так не можна робити?

Переконаний, що усі депутати бюджетної комісії, котрі одноголосно проголосували за таку «правочку» просто не знали, що у проєкті обласного бюджету на освіту передбачено «аж» 1 225 млн грн. То ж сума у якихось 267 млн грн вилучена на інші «благі цілі» може й здавалася не такою вже великою. І дехто знав, (але більшість точно ні) про те, що з 1225 млн грн:

  • 484,3 млн грн  заробітна плата
  • 106,5 млн грн нарахування на заробітну плату;
  • 42,3 млн грн харчування;
  • 118,8 млн грн оплата енергоносіїв;
  • 294,6 млн грн  утримання дев‘яти коледжів, інституту післядипломної освіти та власне обласна програма розвитку освіти;
  • 178,3 млн грн стипендії в профтехосвіті.

І хоча мотивація «знайти 267 млн грн» виявилася точно сильнішою за здоровий глузд, то можливо Вас все-таки вразить розрахунок вище або на цьому графіку.

Бо з цими розрахунками, погодьтеся, не так вже  й просто знайти мінус 22%. Ну, буває, що благими намірами дорога встелена знаєте куди.  Ну, але ж це все було як у Ільфа і Петрова «тілько волею пославшей мя… (дописуйте).

А може закладемо на 9 місяців?

Знаю, що частині з Вас розказали «баєчку» про те, що «давайте закладемо освіті на 9 місяців, а там знайдемо», дехто артикулював мудре слово «аудит» і тд.

Тут потрібно пояснити дещо ширше. Взагалі то головна функція обласного бюджету – утримувати в належному стані установи котрі віднесені до обласного рівня. Переконаний, що більшість з Вас нарешті зацікавиться скільки їх в обласному підпорядкуванні (і то ще до кінця каденції, не завжди так було).

У випадку з освітою – увесь депутатський корпус обласно ради ЗОБОВ‘ЯЗАНИЙ дбати в першу чергу за 25 шкіл інтернатів, 32 заклади профтехосвіти, 9 коледжів і ще кілька установ.  Звісно, так хочеться допомогти рідній школі на Турківщині, і дорогу прокласти десь на Жидачівщині, це ж як круто.

Але от проблема, кожен самоврядний рівень має відати/дбати/ в першу чергу свої заклади та об‘єкти.

А тепер, коли Ви всі нарешті пригадали, що обласна освіта це 77 установ, то просто хочу наголосити на випадково забутій Вами формулі формування будь якого бюджету. Якщо відкинути зайве, про що так люблять просторікувати такі інколи нудні дядьки з усіляких фінорганів то формула така: «спочатку захищені статті тоді все решта». І точно Ви вже згадали, що заробітня плата і енергоносії є якраз тими захищеними статтями (такий поганий дядько Пинзеник, ага придумав таке). Тому не можна «закладати заробітню плату і енергоносії на 9 місяців». Зрештою, якби Ваша родина працювала б в обласному інтернаті, їй таке порушення Бюджетного Кодексу точно не сподобається.

А навіть якщо у Вас там близьких нема – не беріть близько серця, прізвища тих хто народжували/голосували такі геніальні пропозиції все одно будуть відомі кільком тисяч працівникам обласних установ освіти.

Але ж цілі то благі?

Звичайно, передбачити на заробітню плату в обласній раді 74 млн.грн. замість 44 млн.у минулому році + бонусом кожній фракції по оплачуваному раднику це праведна справа.

Для тих хто, можливо не знає про що мова – 10 відмінностей від Гримак Ірини всім бажаючим.

Ну і звісно як можна бути проти збільшення на 200 млн грн на ремонти доріг?  Це ж важливе завдання для кожного депутата.

А ще б так 200 млн на дороги з якогось там соцзахисту, ото б ми б усі були з дорогами…

І знову, може варто в таких питаннях як складання розподілів публічних фінансів дотриматися процедур і слухати таки тих нудних дядьків? Якби ж то знаття…

То що робити?

Переконаний, що хтось вже готовий увімкнути режим «картка не спрацювала», «це не те, що Ви думали, це інше», «ми не розібралися як слід»  тощо. І це дуже добре, бо ті, хто придумали цю схемочку розраховують таки що саме такий бюджет таки розглядатимуть вже у вівторок у сесійній залі. Тік так, годинник клацає, дні біжать, у п’ятницю бюджетна комісія відкраяла, а у вівторок вже голосуватимуть, ну хіба не молодці? І того гляди – приймуть. І будемо з вчителями на 9 місяців, зате з високими зарплатами в облраді і додатковими 10 кілометрами ремонту доріг. Нормально ж буде?

То ж для тих, хто готовий. Для того, щоби  запобігти втіленню в життя цієї ганебної схеми просто варто … ініціювати нове засідання бюджетної комісії вже в понеділок 20.12.2021 року  і вернути все як було.

Залишити відповідь