На Львівщині гірники не спустилися під землю та вимагають виплати зарплати

0
592
На Львівщині гірники не спустилися під землю та вимагають виплати зарплати

Гірники шахти “Степова” відмовилися працювати. 1 листопада перша зміна шахтарів не спустилася під землю.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова первинної профспілкової організації незалежної профспілки гірників України Василь Семканич, пише Кулемет.

За словами Василя Семканича, на шахті провели збори та вирішили не працювати до виплати зарплати. На цих зборах були близько 150 шахтарів.

На Львівщині гірники не спустилися під землю та вимагають виплати зарплати
На Львівщині гірники не спустилися під землю та вимагають виплати зарплати

“Є заборгованість за липень, серпень, вересень. Загальна сума заборгованості по шахті “Степовій” 56 мільйонів 170 тисяч. Люди готові працювати, але вимагають припинити відвантаження вугілля. І також чекають приїзду генерального директора ДП “Львіввугілля”, — каже Василь Семканич.

Василь Семканич додає, про акцію попереджали. Зараз гірники вимагатимуть відставки генерального директора ДП “Львіввугілля”.

Загалом на шахті “Степовій” працюють 1100 людей. До ДП “Львіввугілля” входить шість шахт.

“Шахта “Степова” заробляє до 40 мільйонів гривень в місяць. І ми заробляємо гроші собі на зарплату і на інші зарплати. Але гроші не виплачують. Вугілля купують в інших країн за дорожчу ціну”, — каже Василь Семканич.

Виконувач обов’язків начальника інформаційної служби ДП “Львіввугілля” Сергій Бобра у коментарі Суспільному розповів, що виплату заборгованості за липень та серпень очікують 1-2 листопада. На погашення заборгованості для шести шахт ДП “Львіввугілля” виділять 197 мільйонів гривень з держбюджету.

“28 жовтня заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час селектору з шахтами, на котрому були присутні директори шахт та профспілок, повідомив, що міністерство напрацювало погашення заробітної плати шахтарям за липень та серпень. Ці гроші будуть направлені на виплату зарплатні 1-2 листопада. Цю інформацію директори шахт і голови профспілок повинні були донести трудовим колективам. На сьогодні така ситуація, що шахти працюють, окрім цієї”, — каже Сергій Бобра.

Зараз заборгованість перед шахтами ДП “Львіввугілля” становить 344 мільйони гривень. За словами, виконувача обов’язків начальника інформаційної служби ДП “Львіввугілля” Сергія Бобри, зарплату за вересень та жовтень мають виплатити з реалізації вугілля.

Залишити відповідь