На Львівщині директор школи подав до суду, бо не хоче вакцинуватися

0
1063
На Львівщині директор школи подав до суду, бо не хоче вакцинуватися

На Львівщині відсторонили від роботи 204-х педагогів, які відмовилися вакцинуватися. Один із них — директор Турківського НВК Геннадій Когут за цим фактом подав заяву до суду. Чоловік каже, що не хоче вакцинуватися і вважає, що його відсторонили незаконно.

Про те, чи відповідає наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників певних професій законодавству України, Суспільному розповів спеціаліст у галузі права Євгеній Базилевич, пише Кулемет.

У Турківському НВК є близько 400 дітей. Зараз вони навчаються очно. 18 листопада директора цієї школи Геннадія Когута відсторонили від роботи, бо чоловік не зробив щеплення від коронавірусу. З цим Геннадій Когут не погоджується, тож подав позов до суду.

На Львівщині директор школи подав до суду, бо не хоче вакцинуватися
На Львівщині директор школи подав до суду, бо не хоче вакцинуватися
На Львівщині директор школи подав до суду, бо не хоче вакцинуватися

“Я вважаю, що порушені мої конституційні права. Йде певна підміна понять, тому що на всіх офіційних каналах кажуть, що вакцинація є добровільною. Мені би дуже хотілося, щоби ця проблема вийшла із політичної площини, щоби цієї проблемою займалися фахівці, медики, щоби всі події, які відбуваються в Україні, не носили дискримінаційного характеру. А не була якась одна категорія людей, яким обов’язково треба щепитися та інша категорія, яким необов’язково”, — каже директор школи Геннадій Когут.

Відповідачем у цій справі є відділ освіти, культури і туризму Турківської міської ради. Там кажуть, що у Турківському НВК відсторонили трьох людей.

“На цей час там відсторонені Когут Геннадій Йосипович, вчителька групи продовженого дня і один прибиральник. Тобто це є 3 особи. Школа працює в очному режимі. Всі інші вчителі вакциновані. Обов’язки директора покладено на заступника по виховній роботі”, — каже тимчасовий начальник відділу освіти Турківської міськради Михайло Блажівський.

Загалом у школах та дитсадках Турківської громади відсторонили від роботи 13 працівників.

“Є такий документ про відсторонення педагогічних працівників, які не мають повного курсу вакцинації. Станом на сьогодні у нас із 45 тисяч педагогічних працівників відсторонили 204. Це тільки вчителі. Ще понад 200 — це обслуговчий персонал. На той період часу, на який вони відсторонені, зарплата за ними, звичайно, не зберігається”, — каже головна спеціалістка обласного департаменту освіти Леся Босак.

Спеціаліст у галузі права Євгеній Базилевич каже, відповідно до законодавства України представники певних професій зобов’язані вакцинуватись.

“Кодекс законів про працю, Закон України “Про основи законодавства України про охорону здоров’я” і також Закон “Про захист населення від інфекційних хвороб” — це все в купі вказує на те, що представники певних професій зобов’язані вакцинуватись. А вже наказ МОЗ, який був виданий, він уточнює перелік тих професій. І ось ця вся система законодавства, яка складається з законів і підзаконного нормативно-правового акту МОЗ визначає, що працівникам освіти доведеться вакцинуватися”, — каже Євгеній Базилевич.

Дату судового засідання ще не призначили.

Залишити відповідь