На Львівщині другу дозу вакцини отримали понад 1000 людей (ВІДЕО)

0
279

На Львівщині 1041 людина отримала другу дозу вакцини CoronaVac та Pfizer. Для цих вакцин найменший інтервал між першою та другою дозою. Цього місяця має розпочатися і повторне щеплення вакциною “Covieshield”.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне

Вакцинація освітян

18 травня одна з бригад, що проводить вакцинацію, працює у львівській спеціальній школі для слабозорих. Викладачів закладу щеплюють другою дозою вакцини Pfizer. Першу працівники школи отримали 26 квітня. Кажуть, тоді були незначні реакції.

“Нас вакцинували в понеділок, у вівторок після обіду піднялася температура, я випила “Парацетамол”, як рекомендували. З вівторка на середу вночі було не дуже добре, як легка простуда і боліла рука в місце уколу”, — розповідає вчителька хімії Галина Котович.

Директорка спеціальної школи № 100 Ірина Костецька каже, активніше вакцинуються педагоги.

“У закладі працює 71 людина, працівники і педагоги. Вакцинувалося 30 людей. Серед педагогів практично провакцинувалося 80%. Персонал трошки дивиться, каже, спочатку ви, ми вже підемо в другу хвилю”, — розповідає Ірина Костецька.

Поставки вакцин на Львівщину

В області 1041 людина отримала другу дозу вакцини. Це ті, яких вакцинували препаратами CoronaVac або Pfizer, там інтервал між першою і другою дозою 28 і 21 день відповідно.

Зараз у області чекають на нову поставку цих двох препаратів. Загалом має бути більше 30 тисяч доз.

“Другі ін’єкції вони отримають вчасно. Також є збережені другі дози вакцин для людей, які отримували іншу ін’єкцію”, — каже заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Шурпяк.

За словами керівниці Львівського обласного Лабораторного центру Наталії Іванченко, другу дозу вакцини Covieshield почнуть отримувати з 20 травня.

“Державою прийнято рішення вибрати ті інтервали, які вважають найбільш оптимальними, після яких виробляється найвищий рівень антитіл. І власне до вакцини AstraZeneca мінімальний інтервал міг становити 4 тижні-місяць, але тоді ефективність 55 %. Якщо інтервал становить 12 тижнів, то ефективність є 78,6%”, — пояснює Наталія Іванченко.


Leave a Reply