На Львівщині до кінця червня запрацює система безготівкової оплати за проїзд

0
49
На Львівщині до кінця червня запрацює система безготівкової оплати за проїзд

На Львівщині триває пілотний етап проєкту із впровадження е-квитка у приміських та міжміських автобусних маршрутах. Ініціативу реалізують в межах співпраці Львівської ОВА з інвестором із впровадження АСООП «Smart Ticket Technology».

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Зараз пасажири можуть скористатись 26 валідаторами для безготівкового розрахунку за проїзд, які працюють у тестовому режимі. Перші пристрої встановили в автобусах ПП «Автосвіт» Рава-Руського напрямку. Незабаром обладнання запрацює ще в 7 автотранспортних підприємствах області – для цього там встановлять 299 валідаторів.

«Разом із підприємствами ми визначили графік встановлення обладнання в автобусах Львівщини. Першим в списку було ПП «Автосвіт», яке перевозить пасажирів зі Львова до населених пунктів Рава-Руської територіальної громади. Валідатори встановили у 26 транспортних засобах компанії. Все обладнання працює у тестовому режимі. Водій поки залучений у процес валідації – визначає відстань на пристрої, яку планує проїхати пасажир. У перспективі процес оплати відбуватиметься по-іншому, відстань визначатиме сам пасажир. Станом на зараз щоденно в  кожному транспортному засобі валідується від 3 до 10 людей. Це дозволяє випробовувати пристрої, щоб розуміти, чи якісно вони працюють і наскільки добре відображають інформацію в системі», – розповів начальник управління транспорту і зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький.

Впровадженням проєкту АСОП займається інвестор – ТОВ «Smart Ticket Technology. Під час пілотного етапу проєкту компанія перевіряє систему, обладнання та взаємодію всіх складових. У разі виникнення технічних проблем – вирішує їх. Паралельно доопрацьовують та доналаштовують мобільний додаток, щоб пасажирам було комфортно користуватися ним.

«Під час вибору обладнання ми, перш за все, спирались на захищеність його бази даних, способи передачі та зчитування інформації, швидкість системи і можливості візуального відображення даних на екрані валідатора. За потреби, компанія також може розглянути можливість встановити новішу систему від того самого виробника. Окрім цього, ми створили мобільний додаток, який функціонує на базі двох операційних систем – Android та IOC. У ньому користувач вже на цьому етапі впровадження може переглянути інформацію про заплановану поїздку – маршрут, час та місце оплати тощо. Наші спеціалісти постійно вдосконалюють застосунок, в подальшому там з’являться і додаткові функції», –  підкреслив менеджер з технічної підтримки «Smart Ticket Technology» Антон Вішталюк.

До кінця червня валідатори мають встановити у всіх приміських та міжміських автобусах Львівщини. Загалом в області їх є 1050, з них 700 – основні, приблизно 300 – підмінні або резервні транспортні засоби.

«Найближчим часом плануємо обладнати валідаторами автотранспортні підприємства в Перимишлянському та Самбірському районах, а згодом і в інших. Таким чином до кінця червня пристрої запрацюють у всіх транспортних засобах Львівської області. Починаючи з липня і до кінця року разом з громадами ми будемо напрацьовувати систему проїзду для пільгових категорій населення, адже в цей період діятиме перехідний етап – можна буде оплачувати як картою, так і готівкою. Пільговики наразі будуть проїжджати на підставі тих посвідчень, які діють зараз. Але надалі будемо працювати з кожною громадою, вона буде замовляти в інвестора певну кількість пільгових карток, щоб люди ними користувались», – додав Степан Рудницький.

До слова, Львівщина першою в Україні запроваджує електронний квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах, які курсують в межах області. Кожен валідатор матиме прив’язку до маршруту та відповідну тарифну сітку, оскільки в області діють різні тарифи на проїзд.

Детальнішу інформацію про інвестора, походження обладнання та співпрацю Львівської ОВА з компанією «Smart Ticket Technology» можна переглянути тут.

Leave a Reply