На Львівщині цього тижня очікується прибуття літака з евакуйованими людьми із Китаю, – Синютка

1
2193
Олег Синютка
Олег Синютка

За отриманою інформацією від Міністерства охорони здоров‘я та Міністерства інфраструктури цього тижня на Львівщині очікується прибуття літака з евакуйованими людьми із Китаю в зв’язку з епідемією коронавірусу.

Про це у Фейсбуці повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка.

Як громадянин України я переконаний, що залишати своїх у біді не можна. Це наші люди, українці, чиїсь діти, батьки і родичі, частина нашої держави і залишати їх в складній ситуації ми не маємо морального права!

Сьогодні питання у готовності влади забезпечити захист мешканцям, які зіткнуться з потенційною загрозою, а також риторичне запитання: чому хворих відправляють саме на Львівщину? Що це за крок нової влади: це визнання області як найбільш організованого та підготовленого регіону з відповідальними фахівцями чи це банальна помста за патріотизм і проукраїнську позицію під час виборчих кампаній.

Влада розглядає рішення вибрати для карантину регіон, де голова ОДА лише два тижні на посаді, директора департаменту охорони здоров‘я, як ключової менеджерської ланки, нема, тому логістичні та управлінські загрози протидії біологічній небезпеці є надзвичайно гострими.

Влада повинна перед переміщенням евакуйованих забезпечити сучасні засоби захисту людей, які працюватимуть у зоні ризику і необхідні засоби обробки та технічні засоби, які використовують у зонах таких небезпек. Засоби та методику роботи в умовах радіаційної загрози відпрацьовували на навчаннях у 2018 році. Потрібно перед прийомом евакуйованих провести навчання, де відпрацювати всі потенційні загрози в умовах наближених до реальності.

Влада мусить забезпечити всі належні умови, щоб протидіяти вірусу, від якого немає ефективного лікування. Захист від біологічної загрози – питання номер 1 і тут потрібно продумати всі засоби захисту: місця перебування людей, утилізацію, захист водних ресурсів, дезінфекцію, а також розпочати широку просвітницьку та інформаційну кампанію серед населення Львівщини.

Не можна приховувати таку інформацію від людей, а навпаки продемонструвати відкритість і прозорість, якою намагається хизуватись сьогоднішня влада.

Це не банальне чиновницьке доручення, де можна припуститись помилки, а потім її виправити, це реальна небезпека життю мільйонів людей і великий виклик для країни загалом. Сподіваюсь і маю надію, що до цього питання влада віднесеться відповідально!

1 коментар

Залишити відповідь