На Львівщині бустерне щеплення зможуть отримати медики та працівники інтернатів

0
716
Керівник патрульної поліції Львівщини вакцинувався від коронавірусу

Бустерну — третю дозу вакцини запровадили для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Вони зможуть отримати її через шість місяців після другої дози. Для третього щеплення використовуватимуть вакцини “Moderna” або “Pfizer”, незалежно від того, якою вакциною людина щепилась перші два рази.

Про це Суспільному повідомила головна державна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко, пише Кулемет.

Третьою бустерною дозою проти COVID-19 буде вакцинуватися лікарка інфекційної лікарні Таміла Алексанян. Вона була однією із перших, хто вакцинувався на Львівщині від коронавірусу. Жінка щепилася майже рік тому.

“Звичайно, я буду вакцинуватися втретє. Навіть незважаючи на те, що я перехворіла в проміжку після щеплення. Зараз є інформація, що після “Covishield” антитіла знижуються після 3 місяців. Ну фактично це так і було в мене, і в інших наших працівників. Тому 3 щеплення – обов’язкове”, — каже завідувачка відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

Вакцинуватимуться третьою дозою й інші працівники інфекційної лікарні.

“Наші всі медичні працівники вакцинуються, тому що ми бачимо, яка це тяжка хвороба, до яких наслідків приводить, скільки смертельних випадків, тому ми вакцинуємося”, — додає Таміла Алексанян.

Бустерне щеплення для підсилення імунітету робитимуть медпрацівникам та працівникам інтернатів. Щепитись втретє вони зможуть через 6 місяців після отримання другої дози вакцини. Таке рішення ухвалили в Міністерстві охорони здоров’я.

“Ще немає статистики, чи хтось із медиків отримав свою ревакцинацію, чи ні. Але оскільки наказ дозволив це робити, то це буде впроваджуватися. Причому для бустерної дози рекомендовано використання виключно м-РНК вакцин – це “Pfizer” або “Moderna”. Ризик перебігу “Омікрону” є значно меншим у тих людей, які отримають ревакцинацію”, — каже головна державна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко.

За словами керівника обласного управління охорони здоров’я Ореста Чемериса, препаратів для ревакцинації є достатньо.

“За інформацією, якою володіє департамент, є велика кількість людей, які бажають третю дозу. Станом на сьогодні вакцини достатньо. Зокрема, вакцини, яка користується найбільшим попитом — “Pfizer”, — каже Орест Чемерис.

Отримати додаткову — третю дозу вакцини можуть люди, у яких після перших двох доз не виробився імунний захист. Це, до прикладу, люди із ВІЛ-інфекцією чи онкологією. Для цього можна щепитися тією вакциною, якою вакцинувалися попередні рази.

“На Львівщині вже є 26 людей, яким зробили третю — додаткову дозу вакцинації проти коронавірусу. Це люди, які приймали певні медикаменти, які не давали спрацювати імунній відповіді. Або вони тривалий час хворіють на захворювання, яке пов’язане із зниженням роботи імунної системи”, — каже Наталія Іванченко.

Загалом на Львівщині приблизно 50% дорослого населення вакцинувалися першою дозою, повідомив керівник обласного департаменту охорони здоров’я.

Leave a Reply