На Львівщині напрацювали план дій туристичної галузі в умовах COVID-19 до 2023 року

0
1225

Для туристичної галузі Львівщини розробили пріоритети розвитку з врахуванням ситуації із пандемією COVID-19.

«Туризм в умовах COVID-19: план дій 2021-2023» напрацювали  представники експертного середовища разом із фахівцями управління туризму та курортів Львівської ОДА в межах стратегічної сесії, яка відбулася у Львові.

Йдеться про проблеми та інструменти для їх вирішення і підтримки туризму в умовах пандемії. Вітак, експерти напрацювали заходи щодо дотримання протоколів безпеки в подорожах, підготовки маркетингових та промоційних кампаній, стимулювання внутрішнього туризму та – в майбутньому – в’їзного.

За підсумком стратегічної сесії визначили істотні питання галузі туризму та інструменти вирішення, що увійдуть у комплексну програму розвитку туризму, курортів і рекреації у Львівській області на 2021-2023 роки.

Зокрема такі 5 питань:

  • система інформування та швидкої координації дій учасників туристичного ринку,
  • доступ до туристичних даних (відкритість даних, статистика),
  • безпека туриста,
  • розвиток і модернізація туристичної інфраструктури,
  • брак нових, адаптованих до пандемічного і післяпандемічного періоду, туристичних продуктів і пропозицій туристичних дестинацій.

Щодо кожного пункту є конкретні інструменти втілення.

Так, задля промоції туристичних можливостей Львівщини буде створено єдину туристичну платформу – сайт, буде задіяно «амбасадорів» – іноземців, які проживають на території області, системи зворотного зв’язку з туристами, зокрема персональні рекомендації, відкриття візит-центрів, ознакування туристичних об’єктів та  маршрутів.

Для промоції внутрішнього туризму й пожвавлення у майбутньому візитів іноземних мандрівників на Львівщину, заплановано зняти відеоролики про безпеку подорожей у регіоні. У них покажуть шлях туриста від аеропорту до готелю й побут під час мандрівки.

Запропоновано залучити мобільних операторів для того, щоб інформувати про туристичні продукти регіону та карантинні обмеження у місцевостях, де прибуває мандрівник. Зокрема, важливим є навчання з надання домедичної допомоги та протоколу дій у разі виявлення COVID-позитивного, навчання з безпеки для активного туризму

“Зважаючи на умови маємо пропонувати безпечні туристичні продукти та організовувати максимально потужну інформаційну кампанію, яка буде орієнтована в першу чергу на українського туриста. У той же час ми зобов’язані підтримувати контакти з іноземними туристами, аби не зникнути із туристичних програм”, – зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Йдеться і про систему інформування, де б були персональні рекомендації щодо туристичних об’єктів та готових ідей для подорожей Львівщиною, ознакування безпечних місць (глобальна ініціатива Всесвітньої ради з подорожей та туризму #ПодорожуйБезпечно (SafeTravel), підготовка персоналу з галузі туризму в наданні домедичної допомоги та протоколу дій у разі виявлення COVID-позитивного.

“У 2021 році між собою будуть змагатися безпечні та доступні туристичні регіони, доступні як логістично, так і інформаційно”, – додав  Юрій Холод.

Залишити відповідь