На Львівщині вимагають врегулювати використання пестицидів

0
1201

Рудківська міська рада, Самбірського району Львівської області підтримала звернення депутатів від УКРОПу Івана Пиртика, Михайла Міхняка, Ірини Боцьори та Марії Процик про тимчасову заборону використання пестицидів на території Рудківської ОТГ. Про це інформує Укроп Львівщина.

За словами Івана Пиртика, проблема в ОТГ стоїть дуже гостро. «Укропівці неодноразово піднімали це питання, зараз нам нарешті вдалося домогтися запровадження тимчасового мораторію використання пестицидів та агрохімікатів на території Рудківської об’єднаної територіальної громади. Вважаю, що це спільна перемога. Адже через надмірне використання цих речових страждає не лише худоба, яка пасеться поруч, а й місцеве населення», – наголосив укропівець.

Зокрема у рішенні міської ради йдеться: «Визнати контроль за використанням пестицидів та агрохімікатів на території Рудківської ОТГ недостатнім. Розробити положення про використання пестицидів та агрохімікатів на території Рудківської об’єднаної територіальної громади та подати його на затвердження сесії Рудківської міської ради. Проінформувати про прийняте рішення суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність в галузі сільського господарства на території Рудківської об’єднаної територіальної громади, Самбірську районну раду, Львівську обласну державну адміністрацію, Самбірський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, Державну екологічну інспекцію у Львівській області».

Відповідно до цього рішення Рудківська міська рада звертатиметься до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України про необхідність внесення змін до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 2 березня 1995 р. та в постанову Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1995 року № 881, що затвердила «Порядок державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів» та привести у відповідність вищевказані акти до стандартів Європейського Союзу та висновків EFSA – Європейського агентства з безпеки продуктів харчування.

Залишити відповідь