На Львівщині вимагають не допустити техногенної катастрофи

0
1361

Під час чергової сесії Львівської обласної ради голова фракції УКРОП Зеновій Шептицький звернувся до голови облради Олександра Ганущина з вимогою попередити техногенну катастрофу на Львівщині.

За словами укропівця, є загроза створення техногенної катастрофи, яка може виникнути у разі видобування суглинків, глин мергельних глинмергелів на території Візенбергівського родовища у с. Мервичі Жовківського району Львівської області.

“Загроза викликана наявністю карстових процесів на території села – ділянок, які створюють загрозу для провалів ґрунту, будинків та людей. Житлові будники у с. Мервичі знаходяться на відстані приблизно 800 метрів від родовища, на якій планується видобуток вищезазначених корисних копалин. Незважаючи на небезпеку від видобутку корисних копалин на території Візенбергівського родовища, 12.02.2014 року Головним Управлінням Держгеокадастру у Львівській області надано ФОП Заверусі І. М. дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду орієнтовною площею 14,01 га з цільовим призначенням – для розробки Візенбергівського родовища”, – йдеться у зверненні укропівця.

Він наголошує, що жителі села категорично проти видобування кар’єру та починаючи з 2011 року неодноразово проводили збори та зверталися до відповідних органів влади.

Однак, на сьогодні, Куликівська селищна рада, не зважаючи техногенну загрозу утворення карстів на території с. Мервичі, планує надавати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розробку родовища ФОП Заверухою І. М.

Зеновій Шептицький вимагає попередити техногенну катастрофу та недоспустити розробку родовища на території Візенбергівського родовища у с. Мервичі Жовківського району Львівської області.

Leave a Reply