На Львівщині вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького

0
698
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 4 березня,представники влади та громадськість вшанували пам’ять українського композитора отця Михайла Вербицького.

До пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому поклали квіти та спільно виконали Національний Гімн України. Опісля відбулося громадського віче.

“Михайло Вербицький  ввійшов в історію нашої держави та світу, як велична постать, як творець символу Української держави. Ще у 1865 році Гімн України вперше прозвучав в Перемишлі 10 березня на святкування річниці Шевченка. Під звучання Гімну український народ до сьогодні виборював і виборює свою незалежність: у тюремних затінках, під час боротьби, під час заклику до бою, під час супротиву. Дякувати Богу ми можемо сьогодні вільно співати Гімн на повні груди, співаємо усім українським народом. І сьогодні наші воїни виборюють незалежність і становлення Української держави під Гімн. Будьмо єдині, будьмо як ніколи цілісні, щоб наші діти гордо та голосно могли співати Гімн вільної та незалежної держави “, – зазначила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська

На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
На Львівщині вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького

Довідково:

Отець Михайло Михайлович Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна». В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.

Leave a Reply