На Львівщині вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

0
930
????????????????????????????????????

Сьогодні, 14 березня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять Анатолія Жаловаги, Йосипа Шілінга, Юрія Дяковського,  Дмитра Чернявського – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Фотографії Героїв, патріотичні пісні, сльози на очах у присутніх – вечір пам’яті об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян.

“Цими днями народилися новітні Герої України, герої Небесної сотні, саме такі особистості будують державу, є хорошим дороговказом для молодих поколінь. Ми пам’ятаємо про них не лише  у день їхнього народження, пам’ять про них у наших серцях щоденно. Ми думаємо, чому так склалась доля, і напевно так має бути, тому що хтось повинен першим взяти відповідальність на себе і довести цю справу до кінця”,  – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Ростислав Замлинський зазначив, що пам’ять про Героїв  повинна завжди  бути у серці кожного українця.

“Ці герої дивляться, а що ми робимо, щоб бути успішними, адже успіх –  це наша друга зброя у боротьбі за незалежність. Герої Небесної сотні – особливі люди, які залишили все і поїхали на Майдан. Ми повинні пишатися цими особистостями, будувати і тримати мирне небо. Я хочу щоб ми пам’ятали  дні народження не лише тих, про кого сьогодні згадуємо, але й 21 героя Небесної сотні. Львівщина заплатила дуже дорогу ціну, львів’яни є активними учасниками усіх національно-визвольних змагань і ми повинні знати, що Герої не вмирають”.

Батько Героя Небесної Сотні Анатолія Жиловаги Григорій Жаловага поділився з присутніми спогадами про сина, який загинув на вулиці Інститутській у центрі Києва від кулі снайпера 20 лютого 2014 року.  Цьогоріч, 13 березня, майданівцю б виповнилося 38 років.

“Син безмежно любив Україну, граючи в команді училища з гандболу, вони об’їздили усю Європу, бачили як живуть люди там і у нього була мрія так само жити на своїй землі, у нього ніколи не було думки залишити рідну землю, він працював і у Іспанії, Польщі, Росії, але повертався додому.  З моїм  молодшим сином вони були на Помаранчевій революції від першого до останнього дня, також відстоюючи ідеали чесності у нашій державі, але не все так сталося як хотілося.  Одного дня у  лютому 2014 року син, приїхавши з роботи, дивлячись на події по телебаченню, не знаходив собі місця і поїхав на Майдан за нас усіх, загинув миттєво 20 лютого.  Ми гордимося своїм сином, його вчинком – він не міг по-іншому. Пам’ятайте подвиг цих героїв, бо це історія, якщо ми не пам’ятатимемо історії, то не буде держави. І любіть Україну, як рідну матір”,  – зазначив Григорій Жаловага.

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, наголосила, що проект “День народження Героя Небесної Сотні”  популяризує нашу українську історію та її творців, які віддали найцінніше – власне життя.

“Цей проект є дуже важливим, ми на таких заходах збираємо не лише рідних, але й запрошуємо молодь, громадських діячів, щоб цей день був наповнений пам’яттю про Героїв, їхнє життя, вподобання, ким він був і як так сталося, що він загинув”,  – розповіла Мирослава Туркало.

Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні композитора Сергія Котовського та інших виконавці


Leave a Reply