На Львівщині впіймали псевдоволонтера зі скринькою, який виявився учасником шахрайської мережі

0
1674

Декілька тижнів тому у Жовківському районі і місті Жовква “активізувалися” так звані “волонтери”. Ходять по вулицях, магазинах і автостанціях, просять гроші, розмахуючи різними документами і виманюючи кошти у довірливих громадян. Про це розповів голова ГО “Допомога армії України. Жовква”, депутат Жовківської райради Ігор Муравський, пише Форпост.

«Підійшли до одного з таких “збирачів”, попросили документи на право збирати пожертви, дана особа відповіла, що їй дозволили в районній раді, а на вимогу показати дозвіл, чоловік показав фото таблички дверей райради на мобільному телефоні. Нервуючи, доказував правомірність збирання необлікованих коштів, хамив, але почувши, що ми викликали поліцію, почав втікати, по дорозі зайшовши у Рукавичку і взявши згорток із камери зберігання попрямував на автостанцію. Поліція оперативно прибула на автостанцію і чоловік забіг у маршрутку, швидко переодягнувся і притаївся тихенько опустивши голову і надягнувши капюшон. Поліція здійснила перевірку і встановлення даної особи, яка проводилась збуджено, не маючи при собі паспорта громадянина України, тільки копію інваліда», – розповів на своїй сторінці у Фейсбук Ігор Муравський.

За його словами, з’ясувалося, що псевдоволонтер збирав кошти на так званих “їжаків”. Як раніше інформували у ЗМІ, псевдо-фонд “Їжаки” є однією з найбільших шахрайських мережевих фірм, які побудували цілу злочинну систему з використанням MLM. Основна частина коштів зібрана на вулицях, осідає в кишенях “волонтерів” та керівників, які працюють на цю фірму.

За інформацією депутат, жовківського «їжака» згодом відпустили, провівши профілактичну бесіду.

«Інформую Вас що ніхто, хто збирає кошти для потребуючих, не ходить із скринькою. А давати цим людям гроші, чи ні, вирішувати Вам», – додав Ігор Муравський.

Залишити відповідь