На Львівщині відзначатимуть День вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння

0
1132

Львівська обласна рада своїм рішенням встановила на Львівщині День вшанування пам’яті примусово виселених українців із території так званого Закерзоння, який відзначатиметься щорічно в другу неділю вересня.

Відтак департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА доручили в місячний термін напрацювати план заходів із відзначення Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння.

Крім того, рекомендували районним радам, міським радам міст обласного значення, радам об’єднаних територіальних громад на місцевому рівні прийняти аналогічні рішення.

Довідково:

Закерзоння – публіцистична назва для означення пасма крайньозахідних українських етнічних територій, розташованих на захід від сучасного польсько-українського кордону, що за підсумками Другої світової війни увійшли до складу Польщі.

Термін почали вживати ще у міжвоєнний період. У період радянської окупації України (так званих «других Совєтів») поняття «Закерзоння» з ідеологічних причин не використовували, проте воно продовжувало активно вживатися у середовищі української еміграції, особливо, у США та Канаді, де перебувало багато виселенців та підпільників із теренів Закерзоння. (За матеріалами Вікіпедії).

Leave a Reply