На Львівщині відзначать Міжнародний день людей з інвалідністю

0
1276

У п’ятницю, 1 грудня, у Львівському кіноцентрі відзначать Міжнародний день людей з інвалідністю. Про це пише прес-служба ЛОДА.

Відтак, о 10:00 годині розпочнуть роботу майданчики громадських організацій людей з інвалідністю, де представлять вироби людей з інвалідністю на виставці-продажу. Працюватиме інтерактивний шаховий майданчик, де зрячі можуть спробувати зіграти в шахи закритими очима.

У програмі заходів організатори передбачили 3 секції:

  • Жити на рівних (громадські організації людей з інвалідність, представники органів виконавчої влади);
  • Дружити на рівних (учасники – діти);
  • Робити на рівних (учасники – студенти).

У межах секцій дискутуватимуть на теми: «Стан та перспективи послуги раннього втручання в Україні та Львівській області» від директора Центру соціальної реабілітації «Джерело» Зореслава Люльчака, «Доступність – що це?» від доповідача – голови Львівської обласної організації «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослава Грибальського, «Деякі аспекти забезпечення доступності осіб з інвалідністю до середовища життєдіяльності» – голова Львівської обласної асоціації осіб з інвалідністю ВОІ СОІУ Кіяновська Оксана Кіяновська, «Доступність вищої освіти особам з особливими потребами» від кандидата наук з державного управління, декана медсестринського та лабораторно-гігієнічного факультету ВНКЗ ЛОР «Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини імені Андрея Крупинського» Наталії Дуб.

Окрім того, передбачені показ соціальних «Уроки особливого ставлення», серії мультфільму «Лис Микита», адаптованого для дітей з вадами зору, демонстрація художнього фільму «Погані хлопці», який був відзнятий молоддю з вадами слуху.

Також для усіх присутніх виступлять діти з інвалідністю, які демонструватимуть танцювальні, вокальні та театральні номери.

Залишити відповідь