На Львівщині відбулась перша і особлива «Коляда незабутого краю»

0
1332

Сьогодні, 20 січня, у храмі Різдва Івана Хрестителя УГКЦ у місті Винниках відбулась перша і особлива переселенська «Коляда незабутого краю».

Усіх присутніх привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос- Ворончук.

“Зичу щастя для кожного з Вас та для нашої неньки-України. Наша держава потребує зараз миру та благословення Господнього. Я зичу, щоб християнські чесноти віри, надії та любові супроводжували Вас та Ваші родини упродовж всього року і з Божою допомогою ми матимемо для нас та нашої держави мир та спокій”, – зазначила Оксана Стоколос- Ворончук.

Участь у коляді взяв Преосвященний владика Володимир (Груца).

Цю особливу коляду виконували діти, внуки та правнуки переселенців ‒ людей, які в часі Другої світової війни були примусово виселені з земель Закерзоння до Винник та навколишніх сіл.

Участь у «Коляді незабутого краю» взяли хори «Воскресіння», «Надсяння», «Лемковина», «Холмщина», «Згарда», «Заграва» та вокальний ансамбль «Розмай».

Символічним є те, що коляда переселенців відбувалась у безпосередній близькості біля майбутнього духовного центру Святої Софії Премудрості Божої. Однією з частин цього центру стане Музей депортованих та переселених народів з території України. І першими до цього майбутнього храму і духовного центру йдуть саме переселенці ‒ люди, які були позбавлені рідної землі, і люди, які знайшли свою другу домівку  у Винниках.

Оскільки за межами своїх земель опинилися українці, які належали до різних християнських конфесій, коляда об’єднала представників чотирьох конфесій нашої області.

Залишити відповідь