На Львівщині утворили громадський рух інформаційного захисту

0
2399

До об’єднання активних і авторитетних громадських діячів, особистостей Львівщини закликають долучатись усіх небайдужих осіб

Сьогодні, 18 квітня, на Львівщині офіційно оголосили про утворення громадського руху інформаційного захисту, до якого уже увійшли авторитетні громадські та політичні діячі області. Про це під час прес-конференції розповіла одна із співзасновників руху, співачка та політолог-міжнародник Софія Федина.

«Громадський рух інформаційного захисту створений з метою об’єднання інтелектуальних, авторитетних особистостей, активних громадських ресурсів та середовищ для протидії «московській технології брехні» − руйнівному інформаційному впливу РФ в умовах розв’язаної нею гібридної війни, внутрішньому підступному фронту, що активно намагається розколоти  українське суспільство», – повідомила Федина.

Вона також зазначила, що сьогодні пріоритетним завданням є утвердження здобутків української Незалежності.

«Вважаємо, що необхідно негайно і послідовно зміцнювати державність на засадах україноцентризму, активній протидії руйнівним процесам всередині країни», – каже вона.

Відтак, учасники руху наголосили, що для них пріоритетними є такі завдання:

 • інформаційний спротив ворожій пропаганді, боротьба з дезінформацією, протидія бомбуванню свідомості громадян;
 • переконлива і не упередження пропаганда української національної ідеї;
 • поширення інформації та конструктивна дискусія щодо шляхів реалізації реформ в Україні, розвиток економіки, зміцнення оборони і безпеки, зовнішньої політики;
 • відкритий та конструктивний діалог, орієнтованість на суспільство і громадян в інформаційному просторі;
 • розвиток інформаційної платформи для поширення об’єктивної, не викривленої інформації;
 • у зв’язку з актуальною неможливістю термінового впровадження неприватизованих широко розгалужених ЗМІ та телеіндустрії основну увагу спрямувати на інформаційні можливості всесвітньої мережі інтернет;
 • послідовна праця дорадчого (рекомендаційного) характеру над впровадженням у плани діяльності установ культури, театрів, філармонії, палаців мистецтв, музеїв кращих зразків сучасного і давнього українського мистецтва й літератури;
 • посилення лекційної роботи із слухачами;
 • формування українського інформаційного простору;
 • ні – спотвореній реальності;
 • національна консолідація в інтересах української держави і громадян.

«Громадський рух інформаційного спротиву діє на безстрокових термінах, є об’єднанням громадськості на добровільних засадах в інтересах держави України та українського народу», – каже Федина.

Політолог додає, що російська інформаційна агресія має кілька вимірів, вона є і внутрішньою, і зовнішньою.

Нардеп багатьох скликань Михайло Косів розповів про те, що він гібридної війни сьогодні страждає не тільки Україна, але є така потужна країна як США.

«Ми вже звикли до нових термінів, таких як «гібридна війна», «епоха пост-правди» чи «фейкова інформація», – каже нардеп.

Софія Федина ж відзначає, що поширення недостовірної інформації, зокрема, має на меті проведення війни за свідомість громадян.

«На жаль, ми бачимо, що в Україні відсутня системна протидія фейкам. Люди ласі на зраду і на котиків, зокрема у Фейсбуці, а пости про перемогу набирають значно менше лайків та поширень. На жаль, суспільство не хоче сприймати серйозну інформацію.

До створення руху також долучились зокрема історик Олег Фешовець, Іван Сварник, журналіст Юрій Винничук та багато інших.

Нагадаємо, у Львові напрацьовувати законопроект про притягнення до відповідальності за поширення недостовірної інформації.

 

Залишити відповідь