На Львівщині триває процес створення об’єднаних територіальних громад

0
851
????????????????????????????????????

Сьогодні, 23 жовтня, у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася прес-конференція «35+5=40 ОТГ на Львівщині. Потенціал розвитку».  Про здобутки реформи децентралізації у напрямку створення об’єднаних територіальних громад розповів перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Якщо аналізувати фінансові показники, стан справ та відгуки від представників ОТГ, ми бачимо, що реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, демонструє позитивні результати. Перше – це те, що ОТГ відчули реальну можливість бути господарями на своїй землі, реалізовувати ряд проектів в різних галузях, як з точки зору бюджетного фінансування, так і з точки зору залучення коштів Європейського Союзу. Також  ми бачимо, що є територіальні громади зацікавлені в подальшому розвитку через навчання, через різноманітні візити до колег, як в межах України, так і закордон», – розповів Ростислав Замлинський.

На сьогодні на території області вже діє 35 ОТТ, які займають майже 18 % площі області, у них проживає 281,6 тис осіб.

«Якщо говорити мовою цифр то показники місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування зросли практично втричі. Тобто в 2015 році з розрахунку на 1 мешканця це було неповних 800 грн , то вже у 2018 році це 2870 грн доходу місцевих бюджетів. Дуже важливо говорити і про темпи виконання місцевих бюджетів. Ми бачимо, що при утворенні ОТГ їх виконавчі органи зацікавлені в тому, щоб повністю легалізувати всіх платників податків, які є на території громади,  з іншої сторони залучати нових платників податків для того, щоб вони розвивалися та відповідно поповнювали місцеві бюджети. Якшо говорити про дохідну частину 2017 року і період за 9 місяців 2018 року то ми бачимо, що більше половини ОТГ йдуть з перевиконанням місцевих бюджетів», – зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник голови Львівської ОДА розповів про програми державної фінансової підтримки з яких сьогодні скеровують кошти для ОТГ. Це кошти ДФРР, Програми підтримки секторальної політики ЄС, бюджет розвитку, мікропроекти місцевого розвитку, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.

Як додала керівник Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, результати проведеного Центром опитування демонструють, що 80% опитаних мешканців  задоволені створенням ОТГ.

«Це не залежить чи це громада 2015 чи 2017 року, і також не залежить чи міська, сільська чи селищна ради. Найбільше задоволені змінами у шкільній освіті і в культурі. В першу чергу люди мають на увазі матеріально-технічне забезпечення»,-  зазначила Галина Гречин.

Нагадаємо, що 25 грудня відбудуться вибори ще у 5 ОТГ на Львівщині. Це Радехівська міська ОТГ, Лопатинська селищна ОТГ, Меденицька селищна громада, Бібрська міська ОТГ та Зимноводівська ОТГ.

Leave a Reply