На Львівщині стартувала II Міжнародна агропромислова виставка

0
1400

Сьогодні, 28 листопада, за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, у виставковому центрі «Південний-Експо» стартувала ІІ Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO». Презентація сучасного сільськогосподарського обладнання, засобів захисту рослин, цікаві та актуальні дискусії об’єднали понад 70  учасників з усієї України.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

«Сьогодні ми вдруге проводимо виставку «EuroAGRO». Вона є важливою для підприємців, для малих аграріїв, підприємців середньої ланки, оскільки тут вони можуть познайомитися не лише із сучасними досягненнями в машинобудуванні, в техніці, яку можна використовувати, а також в галузі рослинництва, домовитися з відповідними постачальниками і садибного матеріалу і засобів захисту рослин. Окрім того, ми говоримо про дуже важливу річ, це дорадництво в аграрному секторі. Важливою є і державна підтримка та підтримка на обласному рівні малих і середніх фермерських господарств. Це те, що вагоме для подальшого поштовху в розвитку аграрного сектору економіки. Щоб люди, які працюють біля землі, мали певність в тому, що їхні починання та результат роботи є потрібен і вони можуть свою продукцію як продати на зовнішніх та внутрішніх ринках, а також знайти собі партнерів безпосередньо на тому майданчику який тут є. Приємно, що тут є делегації з інших областей України, що свідчить про те, що досвід який є тут на Львівщині є цікавий і важливий, і може бути поширений на території всієї України», –  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Серед ключових тем заходу – агротехніка, тепличне господарство, органіка, присадибне господарство, рослинництво, садівництво, тваринництво, птахівництво, біогазове обладнання, IT-технології в управлінні агропромислового комплексу.

«Мене тішить те, що сьогоднішня виставка є по-перше дуже локальною, вона є сконцентрованою на ключових пріоритетах розвитку як Львівщини, так і в цілому держави. Це пріоритети пов’язані із підтримкою малого середнього виробника, дрібного фермерства, кооперації, нішевих культур і тих всіх видів виробництв, які дають змогу власне кажучи отримати невеликому виробнику певну мережу. Це органічне виробництво, садівництво, виробництво пов’язане з біотехнологіями і це тваринництво. На цій виставці є концентрація і постачальників, які можуть одразу запропонувати і засоби захисту рослин і насіння і техніку і всі агротехнологічні процедури. Український і львівський виробник може отримати закордонний та європейський досвід, та порівняти їх. Сьогодні тут є делегації з різних регіонів України, які приїхали сюди, щоб подивитись і навчитись як треба підтримувати малого виробника і це багато про що говорить» – наголосила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Також заступник Міністра наголосила на досягненнях Львівщини у розвитку сільського господарства.

«Львівщина має дуже специфічне сільське господарство. Воно спрямоване на розвиток малого виробника і кооперації. Це одна з небагатьох областей, яка нарощує обсяги землекористування під фермерськими господарствами. Львівщина успішна в розвитку невеликого скотарства, на 10 % споживання молока та молокопродуктів на Львівщині більше ніж в середньому по Україні. Це говорить про те, що обласна влада вдало знаходить поєднання державної політики підтримки і знаходить ці точки в яких треба надати допомогу», – додала вона.

В  межах виставки відбудеться дискусійна панель «Європейське село на Львівщині: реалії та перспективи» та перший професійний форум «Дрібні формати, що створюють великі речі».

Виставка триватиме до 30 листопада.

Залишити відповідь