На Львівщині презентували другий том «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України»

0
1126

У Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, відбулась презентація другого тому «Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України». Видання – данина пам’яті героїв, які упродовж 2014-2017 років загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність нашої держави.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Участь у заході взяли представники влади, родини учасників АТО із Львівщини, військовослужбовці, волонтери та громадськість.

«Неможливо вповні відчути той біль, який переживаєте сьогодні ви, біль утрати найрідніших – чоловіків, братів, синів. І навіть якщо вам видається, що всі навколо все забули, повірте, що це болить і безцінний внесок ваших батьків, синів, чоловіків не є даремним. Адже сьогодні на лінії зіткнення ми маємо іншу армію, забезпечення, переконання. І це сталось не просто так, а завдяки тому, що ваші рідні вийшли захищати державу першими. Суспільство пам’ятає і шанує наших героїв», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Книга створена за територіальним принципом. Другий том – це імена загиблих героїв із Львівської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської областей та Автономної Республіки Крим. Натомість перше видання – данина пам’яті полеглих із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської та Закарпатської областей.

«Збір інформації про війну, а також про ті страшні втрати, які ми несемо, розпочався з перших днів військових дій. Спершу було створено сайт «Книга пам’яті полеглих за Україну» на якому розміщено найповнішу інформацію про всіх наших загиблих героїв. Пізніше у 2016 році, за підтримки Міністерства оборони України ми розпочали підготовку друкованого видання. Книга – це наше зобов’язання пам’ятати, берегти і передавати прийдешнім поколінням подвиг, який був здійснений нашими військовослужбовцями, а також зобов’язання не лише пам’ятати, ай цінувати можливість жити у вільній державі, ростити наших дітей і зробити все для того, щоб наша країна залишалася вільною», – зазначила упорядниця книги пам’яті, співробітниця Національного військово-історичного музею України Оксана Корнієнко.

Примірники видання, по завершенні заходу, вручили родинам полеглих захисників України.

Додамо, що інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Залишити відповідь