На Львівщині побудують першу дорогу з вугільних відходів

0
1230
Протяжність дороги складе 1 км – вона з’єднає кілька сільських населених пунктів, пише УНІАН.

ДТЕК планує побудувати ділянку автомобільної дороги з використанням золошлаків – відходів вугільних теплоелектростанцій (ТЕС) у Львівській області до кінця 2018 року.
Про це розповів регіональний менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Енерго Петро Курляк, передає ЦТС.
Протяжність дороги складе 1 км – вона з’єднає кілька сільських населених пунктів.
“Компанія ДТЕК реалізує пілотний проект по будівництву ділянки дороги з застосуванням золошлакових матеріалів. Для вибору пілотного проекту спочатку було кілька пропозицій і навколо них було багато суперечок. У підсумку, затвердили ділянка дороги, яка проходить через чотири села у Львівській області – Перекалки-Рогали-ж/д станція Добротвір-Матяши протяжністю 1 км”, – повідомив Курляк.

Він також додав, що на сьогоднішній день компанія ЗахідДорПроект вже закінчила проектно-кошторисну документацію. У 2018 році планується проходження експертизи та будівництво пілотного ділянки дороги.
Як заявила менеджер департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Тетяна Завгородня, в Україні утворюється близько 7,5 млн золошлакових відходів у рік. З них 6 млн т генерує ДТЕК. В Європейських країнах відсоток утилізації золошлакових відходів становить близько 92%, в США – 41%, Індії – 50%, Китаї – 65%.
Показник, якого вдалося досягти ДТЕК на одній з ТЕС – 43%. За її словами, використання золошлаків значно знижує собівартість виробництва будматеріалів – не менше ніж на 15-20%, а вартість робіт з будівництва доріг – в середньому на 30%.
У світовій практиці золошлакові відходи використовували при будівництві швидкісної дороги Ейзенхауер в Чикаго і Ересуннський мосту між Данією і Швецією.

Залишити відповідь