На Львівщині планують спорудити пам’ятник одному із найвидатніших командирів УПА

0
1201

На Львівщині, у с. Сороки-Львівські Пустомитівського району, планують спорудити пам’ятник одному із найвидатніших командирів УПА Михайлові Дуді «Громенку». Про це розповів кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Микола Посівнич, пише «Вголос».

«Ця ідея вже давно нуртує у націоналістичному середовищі Львівщини. Зокрема, сестра видатного сотника Марія Смолій плекає ідею, аби біля школи у с. Сороки-Львівські постав пам’ятник одному із найвидатніших вихідців із цього села, сотнику УПА Михайлові Дуді», – зазначив він.

За словами Миколи Посівнича, ініціативна група небайдужих спочатку має на меті оголосити конкурс для митців на ідею проекту. Сам проект має включати  як спорудження монумента, так і облаштування прилеглої території.

«Сподіватимемось, зокрема, на кошти меценатів. До слова, спорудження такого пам’ятника коштуватиме від 600 тисяч грн. Монумент хотіли б бачити готовим ще цьогоріч. Проте все залежить від фінансування», – резюмував він.

Зазначимо також, 1 січня, у межах урочистих заходів з нагоди 109-ої річниці від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери одного з найвидатніших командирів УПА Михайла Дуду «Громенка» нагородили Золотим Хрестом Бойової Заслуги. Нагороду передали на зберігання сестрі Марії Смолій.

Довідка:

Михайло Дуда («Громенко», «Зиновій»; народився 12.11.1921 р. у с. Сороки-Львівські Пустомитівського р-ну Львівської обл. Загинув 7.07.1950 р. біля с. Танява Болехівської міськради Івано-Франківської обл.). Член Юнацтва ОУН із 1937 р. В УПА від квітня 1943 р. Командир першої сотні УПА, організатор та вишкільник СКВ у Перемиському надрайоні ОУН, командир сотні УПА «Ударник-2» Перемиського куреня.

Залишити відповідь