На Львівщині обговорили джерела наповнення бюджету Меденицької ОТГ

0
1212
На Львівщині обговорили джерела наповнення бюджету Меденицької ОТГ
На Львівщині обговорили джерела наповнення бюджету Меденицької ОТГ

Нещодавно відбулась зустріч начальника Дрогобицького управління ГУ ДФС у Львівській області Руслана Коржа з головою Меденицької об`єднаної територіальної громади Володимиром Шулаком за участі заступника начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Дрогобицького управління Богдана Жовнірчика.

Про це інформує прес-служба Дрогобицької РДА.

Основними питаннями, які обговорювалися під час зустрічі, були виявлення додаткових ресурсів наповнення місцевих бюджетів, вжиття заходів щодо детінізації відносин у сфері зайнятості населення, забезпечення погашення заборгованості по податку на нерухоме майно і земельного податку та інші.

«Місцеві податки і збори є коштами територіальних громад і відповідно основою їх фінансової незалежності. Основним бюджетоутворюючим податком є податок на доходи фізичних осіб, тому через несплату податків з «тіньових» доходів місцеві бюджети втрачають значні кошти. Наша спільна робота щодо легалізації праці на сьогодні є пріоритетною в питанні наповнення місцевих скарбниць, – наголосив Руслан Корж. – Додатковим ресурсом надходжень до місцевого бюджету є погашення боргу, розмір якого по Меденицькій ОТГ станом на 01.01.2019 р. складає 250,7 тис.грн., в тому числі по податку на нерухоме майно 131,6 тис.грн. (борг фізичних осіб), по земельному податку та орендній платі – 62,3 тис.грн., з яких 17,4 тис. грн. заборгованість фізичних осіб. Протягом 2018 року до казни ОТГ надійшло 1020,3 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (в тому числі 242,3 тис. грн. від фізичних осіб), земельного податку та орендної плати – 1271,9 тис. грн. (в тому числі 230,0 тис. грн. сплачено фізичними особами)».

Дрогобицьким управлінням вживаються відповідні заходи, передбачені чинним законодавством для надходження сум податкового боргу. Враховуючи те, що вказані платежі надходять до бюджету громади – голові Меденицької ОТГ запропоновано провести з населенням відповідну роз`яснювальну роботу.

За підсумками зустрічі вирішено провести ретельний аналіз потенційних фінансових можливостей територіальної громади, активізувати роботу щодо упередження випадків неофіційного оформлення працівників і виплати заробітної плати «у конвертах» на підприємствах, установах та інших закладах, спільно з представниками органів місцевого самоврядування проводити роботу щодо належного відпрацювання суб`єктів господарювання – мінімізаторів для подальшого їх заслуховування на засіданнях робочих комісій.

Як повідомив Кулемету експерт з проектного менеджменту Степан Рудницький, голова Меденицької ОТГ Володимир Шулак робить вірні кроки в напрямку посилення бюджетної спроможності громади: 1. Збільшення надходжень за рахунок додаткових джерел (в попередніх роках показала дієвість на території смт Меденичі, а отже успішно може бути поширена в селах Опори, Летня тощо). 2. Залучення коштів через участь в конкурсах та програмах Державного, обласного бюджетів та МТД.

“На момент створення ОТГ ряд по ряду джерел вже проведено розподіл коштів (або проведено конкурси і відбори), однак на засадах співфінансування ще не пізно показати в 2019 році хороший результат”, – наголосив Рудницький.

Leave a Reply