На Львівщині є райони рівні та рівніші?

0
6005

Складається враження, що в частині зобов’язань перевізників перед організаторами перевезень та пасажирами є райони рівні та рівніші. Адже нещодавнє одночасне підняття перевізниками вартості пасажирських перевезень в різних районах було по різному сприйняте громадськістю, місцевою, а також обласною владою. Кардинально відмінною в цьому контексті є ситуація на Дрогобиччині та Стрийщині.

Так на Дрогобиччині відбулася низка громадських слухань та обговорень у форматі влада-громада-перевізники. В багатьох випадках були досягнуті компроміси – перевізники поступилися та зменшили вартість додаткової плати за проїзд. Слід зазначити, що на Дрогобиччині пасажирські перевезення здійснюють 7 приватних фірм та КП КМГ (в м. Дрогобичі). Вартість перевезень по м. Дрогобичу становить – 4 грн. Звичайно, що не всіх задовольнили компромісні рішення, однак в цілому ситуація є збалансованою з точки зору інтересів громади та перевізника. Але у Львівській ОДА на одній з апаратних нарад полаяли очільників Дрогобицької РДА за недостатню роботу з перевізниками щодо вартості перевезень, а також пригрозили «відібрати повноваження».

На Стрийщині ситуація зовсім інша. Конкуренції немає, адже діє лише один перевізник ‑  ТзОВ «Стрийське АТП». Свою тарифну політику ТзОВ «Стрийське АТП» обговорює і не погоджує ні з владою, ні з громадськістю, а ставить їх перед фактом. Так по місту Стрию діє тариф 4 грн. Однак ТзОВ «Стрийське АТП» звернулось до Стрийської міської ради з вимогою підняти вартість перевезень до 5 грн. Не дочекавшись реакції самовільно змінив графік руху на ранково-вечірні рейси (з 06.00 до 09.30 та з 16.30 до 19.00). Для врегулювання ситуації Стрийський міськвиконком просить зголоситися перевізників для укладення тимчасової угоди на три місяці на перевезення пасажирів по місту на маршрутах № 1, № 2, № 3. В районі ТзОВ «Стрийське АТП» аналогічно піднімає тарифи на власний розсуд, а в разі спротиву громад (якщо пасажири відмовляються платити) – зменшує кількість рейсів, або взагалі припиняє перевезення по маршруту («примушування до миру» пасажирів).

Так вже кілька днів поспіль не здійснюються перевезення по маршруту №487 Дуліби-Добряни – мешканці та бюджетні працівники добираються до села пішки від «Київської траси», бо не захотіли оплачувати з м. Стрия до с. Добряни вартість проїзду 10 грн. за 3-4  км.

Цей перевізник здійснює перевезення також і по обласних маршрутах щодо якості перевезень та вартості яких теж є питання. Скажімо, вартість перевезень Стрий-Дрогобич – 28 грн. за 30 км в не надто комфортних «Рутах» мабуть не є економічно обґрунтованою. На разі реакція Стрийської РДА та Львівської ОДА на ці факти не відома. Чи буде вона такою ж принциповою як по Дрогобиччині? Чи будуть «відбирати повноваження» у Стрийської РДА?

Степан РУДНИЦЬКИЙ, екс-в.о.голови Дрогобицької РДА для ІВ КУЛЕМЕТ

Leave a Reply