На кордоні з Польщею обіцяють відкрити ще один піший перехід

0
1539

У пункті пропуску “Рава-Руська” протягом двох років обіцяють відкрити піший перехід.

Про це у Фейсбуці пише начальник львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

“Вчора взяв участь у важливому заході, який упродовж двох днів проводився на Львівщині. Сама його назва «Робоча зустріч з консолідації зусиль вдосконалення роботи прикордонної інфраструктури Україна-ЄС» говорить про необхідність консолідації усіх зацікавлених сторін у прискоренні вирішення цього питання, яке вже давно на порядку денному”, – йдеться у повідомленні.

Передусім це розбудова пунктів пропуску та дорожньої прикордонної інфраструктури за проектами, що фінансуються в рамках Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги. На сьогодні погоджено зміни до договорів і скеровано Міністерству фінансів Республіки Польщі на остаточне узгодження і підписання.

“У рамках реалізації цього Договору ДФС розробила інвестиційний проект загальна вартість якого 25 000 000,00 євро. Стосовно Львівської митниці ним передбачено
– будівництво пішого переходу в пункті пропуску «Рава-Руська» (договірна ціна – майже 1,5 млн. євро)
– облаштування міжнародного автомобільного пункту пропуску «Шегині» (договірна ціна – 15,5 млн.євро);
– будівництво ділянки для легкового автотранспорту і автобусів та відновлення (реконструкція) інфраструктури української частини існуючого міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» (договірна ціна – 6,9 млн. євро)”, – йдеться у повідомленні.

Попри те, що практична реалізація контрактів укладених в рамках згадуваного кредиту РП зрушилася з місця, очевидним є, що чекати 1,5 – 2 роки на здачу в експлуатацію запланованих об`єктів для збільшення пропускної спроможності пунктів пропуску, ми права не маємо, переконаний Прокіпчук.

Так розроблено тимчасову схему руху для розмежування легкового та вантажного транспорту на під’їзді до міжнародного пункту пропуску «Краковець-Корчова». Як відомо, з польської сторони на автостраді А4(М10), вже побудовані і готові до роботи нові приміщення з необхідною інфраструктурою. Для будівництва такої інфраструктури на українській стороні у цьому пункті попуску потрібен час. Однак зважаючи на те, що пасажиропотік в цьому пункті пропуску є одним з найбільших, з метою уникнення черг, на період будівництва на українській стороні опрацьовується питання спорудження тимчасової дороги в пункті пропуску. Це дозволить відвести легковий автотранспорт і автобуси від лінії стику доріг А4(М10) поза межі зони будівництва.

“Тож є сподівання, що невдовзі домовленості буде реалізовано, а перетин українсько – польського кордону стане швидким і привітним”, – резюмував керівник львівської митниці ДФС.

Залишити відповідь