Микола Княжицький став лауреатом почесної польської нагороди – премії імені Єжи Ґедройця

0
792
Безвіз скасують, про Європейський Союз можна забути, - Княжицький про президентство Зеленського
Безвіз скасують, про Європейський Союз можна забути, - Княжицький про президентство Зеленського

Народний депутат, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Польщею Микола Княжицький отримав цьогорічну нагороду імені Єжи Ґедройця, яку призначає редакція польської газети “Rzeczpospolitа”. Ще одним лауреатом премії став президент міста Краків Яцек Майхровський.

Про це повідомляє пресслужба партії “Європейська Солідарність“.

Церемонія нагородження та святкове прийняття відбулися у Варшаві, у вівторок, 10 грудня. Про це повідомляє прес-служба Миколи Княжицького.

“Опинитися у достойному гроні лауреатів Нагороди імені Єжи Гедройця, заснованої “Rzeczpospolitа”- відомим і шанованим і в Україні виданням, – це велика честь і відповідальність для мене. Також це великий виклик до продовження тих проектів, над якими я працюю останні роки. Це і Центр міжкультурного діалогу ім. Станіслава Вінценза на Гуцульщині, фестиваль “Via Carpatia”, міжнародна конференція “Коло Вінценза” та низка інших проектів” – зазначив Княжицький.

Під час урочистостей у Палаці Республіки Польща нардеп отримав медаль із зображенням покровителя премії, а також пам’ятний диплом.

“Важливим елементом побудови нового простору символічної України було надання імені Єжи Гедройця вулиці Тверській у Києві. Це сталося рівно рік тому, 29 листопада 2018 року. Щоб українці не забули, що “без вільної Польщі немає незалежної України”. А поляки розуміли, що “без вільної України немає незалежної Польщі, – підкреслив у своїй промові лауреат премії.

Цьогоріч серед кандидатів на здобуття премії, крім Миколи Княжицького, було ще чотири представника України – перекладачка, професор Києво-Могилянської академії, Оля Гнатюк, публіцист, почесний президент Українського ПЕН Микола Рябчук, директорка Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі Віра Меньок та історик, політолог, дипломат, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Премія імені Єжи Ґедройця – гуманітарна нагорода, заснована у 2001 році редакцією польської газети “Rzeczpospolitа”. Вона призначається за діяльність у сфері порозуміння з країнами Центрально-Східної Європи та за продовження ідеї Єжи Ґєдройця.

Єжи Ґєдройць – польський публіцист, громадський діяч, засновник і головний редактор часопису “Культура”, що видавався у Парижі. Ґєдройць був активним прихильником польсько-української співпраці.

Лауреатами нагороди газети “Rzeczpospolita” імені Єжи Ґедройця в різні роки були, зокрема, Мирослав Маринович, Тімоті Снайдер, Томас Венцлова, Богуміла Бердиховська, Богдан Осадчук, Павел Коваль та інші.

Leave a Reply